COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adana Seyhan Yeşilyurt Mahallesinde 3+1 155 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 155m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12842
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 155m2
Ada 3253
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 25
Kat Sayısı 10
Bulunduğu Kat 10
Bağımsız Bölüm B 19

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yeşilyurt Mahallesi,Mavi bulvar,70649.sokak,No:9,Tunç Sitesi,B Blok,Kat:10,Da:19 Seyhan/Adana

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: Mesken 10. normal katta konumludur.  Mesken vasıflı 19 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz mimari projesine göre normal katta 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, 2 balkon bulunmakta olup 155 m2 alana sahiptir. Mesken kombi ile ısıtılmaktadır. Meskenin İç kapı doğramaları ahşap mamulden yapılmıştır.Pencereler ise pvc mamul olup Çift cam takılmıştır.Daire Giriş Kapısı Çelik-Ahşap mamul olup montaj aşamasındadır.
Ana gayrimenkul 3253 ada 3 parselde 1.884,04 m2 yüz ölçümüne sahip arsa üzerinde betonarme yapı türünde inşa edilmiştir. Ana gayrimenkul 12 katlı olup Bodrum + zemin + 10 normal kat şeklinde inşa edilmiştir. Binada asansör bulunmaktadır.

Ulaşım: Kentin Metro güzergahı olan Alparslan Türkeş bulvarında ilerlenirken Mavi bulvar kavşağından sağa dönülerek doğu yönünde 0,5 km ilerlendiğinde ulaşılır. Taşınazın hemen önünde / kuzeyinde Şehitler parkı yer almaktadır. Civar parsellere 5-15 katlı apartman tarzı yapılaşmalar bulunmaktadır.Taşınmaza yürüme mesafesinde Gizerler market , Bozkurt Cami , İlhan Atış Anadolu Lisesi yer almaktadır.

Not: 29.09.1995 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. 

Daire dış sınırından Kuzey cepheye doğru 0,65 mt * 8.75 mt daha büyük inşa edilmiştir. Bu durum taşınmazın yerinde ~6 m2 daha geniş inşa edilmesine sebebiyet vermiştir. Daire dış sınırı Doğu cepheye doğru 0,45 mt * 17.00 mt daha büyük inşa edilmiştir. Bu durum taşınmazın yerinde ~8 m2 daha geniş inşa edilmesine sebebiyet vermiştir. Daire dış sınırı Güney cepheye doğru 1,00 mt * 7.40 mt daha büyük inşa edilmiştir. Bu durum taşınmazın yerinde ~7 m2 daha geniş inşa edilmesine sebebiyet vermiştir. Statik açıdan onaylı projesine uygun hale dönüştürülemez. Konu daire 134 m2 alanlı olarak tasarlanmış olup mahallinde ~155 m2 alanlı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.Yukarıda bahsedilen 1,2,3 nolu değişiklikler mevcut durum değerinde kaçak alan olarak değerlendirilmiştir. Oturma odası ile mutfak arasında yer alan ara sınır duvar iptal edilerek bu 2 hacim tek hacimli oturma+mutfak birimi olarak kullanılmaktadır. Çocuk yatak odasının doğusunda yer alan balkon alanından 1,50 m x 3,00 mt lik alan Çocuk yatak odası alanına eklenmiştir. Banyo hacmi ile Kömürlük hacmi arasında yer alan ayırıcı ara sınır duvar iptal edilerek kömürlük hacmi iptal edilip banyo alanına dahil edilmiştir. Yukarıda bahsedilen 5,6,7 numaralı değişiklikler brüt kullanım alanı dahilinde yapılan değişiklikler olup basit tadilatlar ile projesine uyumlu hale dönüştürülebilir. Bu değişikliklerin yasal ve mevcut durum değerine etkisi göz önüne alınmamıştır.