Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Adana Seyhan Karasoku'da 4 Katlı Komple Bina

Bankadan 1 2710m2

Özellikler

Tapu no 5337
Pafta 52
Ada 192
Parsel 58
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 39
Kat Sayısı 6
Arsa Yüzölçümü 390

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Karasoku Mahallesi, Kızılay Caddesi, No:18 Seyhan / ADANA (UAVT No: 1165900109)

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu taşınmaza ulaşım için, Adana ­Seyhan Çarşı Postanesinin kuzeyinde yer alan Kızılay caddesi üzerinde sağ kolda Postane binası kalacak şekilde doğu istikametinde 120 metre ilerlendiğinde taşınmazın bulunduğu noktaya ulaşılmış olunur. Değerleme konusu taşınmaz gelinen noktada sağ tarafta konumludur. Taşınmaza ulaşım imkânları kolay olmakla birlikte şehir merkezinde konumludur.

Özellikler:  Söz konusu binanın bulunduğu parsel dikdörtgen bir forma ve topografik olarak eğimsiz/düz bir arazi yapısına sahiptir. 3 cepheden ( güney, kuzey ve batı yönlerinde) yola cepheli köşe konumludur. Parsel üzerinde mevcutta, betonarme karkas yapı strüktüründe, bitişik nizamda, bodrum + zemin + asma + 4 normal katlı bina 6+asma katlı bina bulunmaktadır.  Mahallinde yapılan incelemede; 

Bodrum Kat: yapılabilen ölçüme göre yaklaşık 390,00 m2 brüt alana sahip olup bodrum katta kasa odası, arşiv odası ve depo alanları vardır. Batı cephede yer alan bina giriş kısmından inilen bodrum kısmında ise hidrofor odası, elektrik odası ve depo bölümü bulunmaktadır. Kuzey ve güney cephe olmak üzere iki ayrı kullanım alanına ve iki ayrı girişi mevcuttur. Yer döşemeleri karo plaka, duvarlar ve tavan ise kireç boyalıdır ancak duvarlarda yer yer rutubetlenmeler meydana gelmiştir.

Zemin kat: yapılan ölçüme göre yaklaşık 390,00 m2 brüt alana sahiptir. Hâlihazırda kuzey kısmı tek hacimden oluşmakta olup, üst katların bina girişi batı cephede yer alan merdiven kovasından sağlanmaktadır. Kuzey cephe asma katlı iş yeri ve batı cephede yer alan bina girişi olmak üzere zemin katt a iki ayrı giriş mevcu ur. Yer döşemeleri granit, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı, tavan ise spot aydınlatmalı asma tavandır.

Asma kat: yapılan ölçümlere göre yaklaşık 270,00 m2 brüt alana sahip r. Hâlihazırda boş olan asma ka a iki adet oda mevcu ur. Binanın güney cephesinde kalan kısımda ise bina güvenlik birimi odası bulunmaktadır. Binanın kuzey cephesinde bulunan işyeri asma katlı işyeri olup girişi Kızılay Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Binanın güneyinde yer alan asma kat kısmında ise bina güvenlik odası bulunmaktadır. Yer döşemeleri yükselmiş zemin, duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavan ise spot aydınlatmalı asma tavandır.

1.Normal kat: Yerinde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 415,00 m2 brüt alana sahip r. Hâlihazırda boş olup, ka a kasa odası, bay‐bayan wc, geniş ofis halinde açık çalışma alanı ve alüminyum doğrama ile bölünmüş 3 adet ofis odasından oluşmaktadır. Yer döşemeleri yükselmiş zemin, duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavan ise spot aydınlatmalı asma tavandır. İç kapılar ahşap, pencereler alüminyum doğramadır. Wc bölümünde 3 adet klozet ve ayaklı lavabo bulunmakta olup, zemin ve duvarlar seramik kaplamadır.

2.Normal Kat: Yerinde yapılabilen ölçümlere göre yaklaşık 415,00 m2 brüt alana sahip r. Halihazırda boş olup, betonarme duvar, alçıpan duvar ve alüminyum doğrama ile bölünmüş toplam 6 adet ofis ve bay‐bayan wc’den oluşmaktadır. Yer döşemeleri yüksel lmiş zemin, duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavan ise spot aydınlatmalı asma tavandır. İç kapılar ahşap, pencereler alüminyum doğramadır. Wc bölümünde 3 adet klozet ve ayaklı lavabo bulunmakta olup, zemin ve duvarlar seramik kaplamadır.

3.Normal Kat: Yerinde yapılabilen ölçümlere göre yaklaşık 415,00 m2 brüt alana sahip r. Hâlihazırda boş olup, betonarme duvar, alçıpan duvar ve alüminyum doğrama ile bölünmüş toplam 6 adet ofis, sistem odası ve bay‐bayan wc’den oluşmaktadır. Yer döşemeleri yüksel lmiş zemin, duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavan ise spot aydınlatmalı asma tavandır. İç kapılar ahşap, pencereler alüminyum doğramadır. Wc bölümünde 3 adet klozet ve ayaklı lavabo bulunmakta olup, zemin ve duvarlar seramik kaplamadır.

4.Normal Kat: Yerinde yapılabilen ölçümlere göre yaklaşık 415,00 m2 brüt alana sahip r. Hâlihazırda boş olup, toplan salonu, malzeme ve sistem odası, ofis ve bay‐bayan wc’den oluşmaktadır. Yer döşemeleri yükselmiş zemin, duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavan ise spot aydınlatmalı asma tavandır. İç kapılar ahşap, pencereler alüminyum doğramadır. Wc bölümünde 3 adet klozet ve ayaklı lavabo bulunmakta olup, zemin ve duvarlar seramik kaplamadır.

Mahallinde yapılan ölçümlere göre bina toplam 2.710 m2 alanlıdır. Bina içinde tadilat gerekmektedir.

Söz konusu binanın bulunduğu bölgede genel itibariyle zemin katları işyeri, normal katları ofis olarak kullanılan 6-8 katlı iş hanı tarzda binalar ve 2-3 katlı müstakil binalar bulunmaktadır. Taşınmaz Adana İlinin çarşı merkezinde bulunmakta olup sosyal donatıların bulunduğu bir bölgede konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde 5 Ocak Meydanı, Çarşı Postanesi, Adana Adliye binası, Adana Ticaret Odası, Adana Ulu Cami ve birçok otel bulunmaktadır. Taşınmazın cephesi bulunduğu Kızılay Caddesi üzerinde doğu istikametinde tek yön olarak kullanılmaktadır. Büyük saatin bulunduğu ve Adananın önemli caddelerinden olan ulaşımda ana arter konumunda olan Ali Münif Yegenağa caddesinin araç ulaşımına kapatılması nedeniyle araç yoğunluğu özellikle dolmuş yoğunluğu Kızılay caddesine kaydırılması nedeniyle cadde üzerinde ki araç sayısı artmıştır. Cadde çoğunlukla ve bilenen bölge itibarıyla hırdavatçılar tarafından kullanılmakta iken ~56 yıldır burada bulunan esnaf daha büyük alanlara ihtiyaç duyması nedeniyle hem Seyhan hem de Yüreğir sanayi sitelerine gitmesi, büyük mağazaların açılması (Metro Koçtaş gibi) caddenin cazibesinin kaybolmasına ve gün geçtikçe kiralık ve satılık işyerlerinin çoğalmasına neden olmuştur. Bölge de otopark sıkıntısı had safhada bulunmakta olup değerleme konusu taşınmazın otoparkının bulunmaması olumsuz bir özellik olarak göze çarpmaktadır.

Not: Seyhan Belediyesinde yapılan araştırmada taşınmaza ait ekli 22.11.1979 tarih 19/36 sayılı 2.660 m2 alanlı banka binası olarak düzenlenmiş yapı kullanma izin belgesi(iskan) bulunmaktadır. Taşınmaz tapu senedinde "ARSA" olarak geçmektedir.