Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Adana Sarıçam Gültepe Mahallesinde 72 m2 Daire

Sahibinden 1 + 1 72m2

Özellikler

Tapu no 6920
Ada 968
Parsel 6
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 0
Kat Sayısı 14
Bulunduğu Kat 14
Bağımsız Bölüm C 28

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Gültepe Mah., 808 Sok., C Blok, No: 2C/28, Sarıçam/Adana

Açıklama

Ulaşım: Konu gayrimenkul, Adana İli, Sarıçam İlçesi, Gültepe Mahallesi, 808 Sokak, No:2C/28 adresinde konumludur. Taşınmaza ulaşım için bölgenin ana arterlerinden biri olan Erguvan Caddesi üzerinde doğu istikametinde ilerlenip Memursen Toki Konutları yaklaşık 1 km geçilerek sol kol üzerinde konumlu taşınmaza ulaşılır.

Özellikler: 28 bağımsız bölüm no.lu mesken: Ana yapının 14. normal katında güney cepheden sağlanan bina girişine göre sol kol üzerinde konumlu, güney, kuzey ve batı yönlerine cephelidir. Mimari projesine göre brüt ~62.00 m2 alanlı mesken: oda, mutfak+salon, banyo, ardiye, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerde ise vestiyerin wc olarak tanzim edildiği, yangın güv. holü ile yatak odasının birleştirildiği, ayrıca ~4.00 m2 alanlı kat bahçesinin mutfak+salon hacmine dahil edildiği tespit edilmiştir. Projesinde ardiye olarak görünen bölümün mahalde oda olarak kullanılacağı anlaşılmaktadır. Bu müdahaleler sonucu taşınmaz mahallinde brüt ~72.00 m2 alana sahiptir. Meskenin kuru hacimlerinin tamamında zeminler parke öncesi şap beton, ıslak hacim yer döşemeleri ve duvarları seramiktir. Dış kapı çelik doğrama, iç kapıları prespanel kapıdır. Pencere aksamı pvc doğrama, mutfak dolapları hazır imalat, tezgahı granit mermerdir. Duvarları saten boyalı olup, banyo ve wc zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Bina inşaatında kullanılan malzemelerin orta kalitede olduğu gözlemlenmiştir. Eksik imalatları olarak su armatürleri ve vitrifiyeleri, zemin döşeme kaplaması, kazan/kombi ve radyatör montajı işleri henüz tamamlanmamıştır. İnşaat çalışmaları devam etmektedir.

Taşınmazın bulunduğu ana yapı, 4630,00 m2 alanlı 968 ada 36 parsel üzerinde, IV-A yapı sınıfında, ayrık nizamda projelendirilmiş ve inşa edilmekte olan A, B ,C, D olmak üzere 4 adet bloktan teşekküllü site tarzı yapılaşmadır. C Blok vaziyet planında ve mahallinde parselin kuzeybatı hattında konumlu olup, 1 bodrum + zemin + 14 normal kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında; sığınak, hidrofor dairesi, otopark, zemin katında; elektrik pano odası, apartman girişi, kapıcı dairesi, normal katlarında da 2'şer adet mesken yer almakta olup, toplamda 28 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina girişi, projesinde ve mahallinde binanın zemin katından ve güney cephesinden sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın giriş kapısı henüz takılmamış olup, girişi, sahanlıklarında ve merdiven basamaklarında yerler şap beton halde, merdiven korkulukları henüz yapılmamış durumdadır. Sitede çevre düzenlemesi henüz tamamlanmamıştır. Sitede inşa faaliyeti tamamlandığında yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, özel güvenlik ve kapalı/açık otopark alanı gibi donatıların bulunacağı öğrenilmiştir.

Not: 23.01.2016 tarih ve 42-C sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır.