COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Yunanistan Atina Alimos'ta Denize Yakın 1+1 Daire

Sahibinden 1 + 1 50m2

Özellikler

Satıcı Sahibinden
Tapu no 12592
Oda Sayısı 1 + 1
Metre Kare 50m2
Ada 0
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 0

Adres

Ellis 28 Alimos 174 55 Yunanistan

Açıklama

Özellikler: Yunanistan'ın başkenti Atina Alimos'ta denize çok yakın, tramvaya yürüyüş mesafesinde 1+1  50 m2  daire veya ofis. ( Balkonlar ve ortak alanlar dahil değildir. Konu m2 halı alanına denk gelmektedir. ) Taşınmazı oda + salon + banyo + mutfak + balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz eşyaları ile birlikte satışta olup, güneş paneli, klima ve doğal gazlı kombi bulunmaktadır. Taşınmazın yıllık kira getirisi tahmini 14.500 Eurodur. 

  • Uluslararası denetim şirketi olan PWC'nin 2020 gayrimenkul trendleri raporunda, Atina'yı Avrupa'da yatırım yapılacak 4 şehirden biri olarak görmüştür. Ayrıca NBG (National Bank of Grecee) verilerine göre; 2008 senesinde başlayan gayrimenkul fiyatlarındaki düşüş ( yıllık ortalama % 6.2) 2017'nin 4. çeyreğinde son bulmuş ve istikrarlı bir şekilde yükselişe geçmiştir. Bu yükseliş 2019'un 2. çeyreğinde yıllık %11.1'e ulaşmıştır. Atina şehir merkezindeki kısıtlı gayrimenkul stoğu nedeniyle fiyat artışı hızla devam etmektedir
  • Yunanistan ekonomisine bağlı gayrimenkul fiyatlarındaki artış ve kısıtlı gayrimenkul stoğu nedeniyle Atina bütün Avrupa şehirleri arasında gayrimenkul kira geliri yıllık olarak en fazla artması beklenen şehir olmuştur.
  • Atina Uluslararası Havaalanının paylaştığı veriye göre dış hatları ziyaret eden kişi sayısı 10 katına çıkmıştır. (2017 2,4 milyon - 2018 24 milyon) Turist artışına bağlı olarak Airbnb ve Homeaway'in  (günlük kiralama yapan şirketler) rezervasyon sayısı % 52.7 oranında artış olmuştur.

Satın alınan gayrimenkul satıcı tarafından istenildiği takdirde komisyon karşılığı Airbnb işletmesi hizmeti verilmektedir.

Not: Taşınmazın satın alınması durumunda kendisi ve ailesini kapsayacak ömür boyu Yunanistan'da oturma iznine sahip olunabilmektedir. Ayrıca tüm Schengen bölgesinde vizesiz seyahat imkanına sahip olacaktır.