COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Yozgat Bayatören Köyü'nde 2 Katlı Kargir Ev

Bankadan 3 690m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12452
Oda Sayısı 3
Metre Kare 690m2
Ada 0
Parsel 1134
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 1554

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bayatören Köyü Köyiçi Mevki 1134 parsel Merkez/YOZGAT

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşımı toplu taşıma ve özel araçlarla rahatlıkla sağlanan Bayatören Köyünün merkezinde, hem doğal-geleneksel yaşam imkanı sunan bir kırsal alanda olup hem de yerleşik alanda kalması avantaj, 1.554 m2 özel arazisi üzerinde; toplamda 690m2 kapalı alan sunan binalarıyla birlikte YERLEŞKENİN TAMAMI

Ulaşım:  Köyiçi Mevkii 1134 Parsel No:30 Bayatören Köyü/ Merkez/Yozgat adresinde bulunmakta olan Tek Katlı Kerpiç İki Katlı Kargir Ev ve Müştemilatıdır. Taşınmazın bulunduğu Bayatören Köyüne, Adnan Menderes Bulvarından Boğazlıyan­-Yozgat Karayoluna girilerek Boğazlıyan istikametinde yaklaşık 39 Km ilerledikten ve Karabıyık Köprüsünü geçtikten sonra sol tarafa Bayatören Köyü yoluna girilerek yaklaşık 7 Km ilerledikten sonra ulaşılmaktadır. Taşınmaz Köy merkezinde yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde 1 ve 2 katlı eski bahçeli müstakil evler ile boş arsalar bulunmaktadır. Bayatören Köyünün Yozgat şehir merkezine mesafesi yaklaşık 46Km’dir. Mevkiye ulaşım özel araçlar ve köy minibüsleri ile sağlanmaktadır.

Özellikler:  1134 parsel nolu taşınmaz 1554,00m2 alana sahip olup yerinde yapılan incelemelerde parsel üzerinde 2 katlı kargir bina , tek katlı kerpiç bina ve yine tek katlı , samanlık ahır ve depolama amaçlı olarak kullanılan kerpiç binanın bulunduğu belirlenmiştir. Değerlemeye konu olan taşınmaz incelemesi dışarıdan yapıldığından dolayı parsel üzerinde bulunan yapıların mevcut büyüklükleri büyüklükleri belirlenememiş olup , yerinde ölçümde alınmadığından kadastro krokisine işlenmiş olan yapıların alanı kadastro krokisinden alınmış olup yasal/mevcut kullanım alanı olarak değerlendirilmiştir. Parsel üzerinde bulunan yapı ile ilgili yıkım ve benzeri herhangi bir olumsuz karar bulunmadığı bilgisi edinilmiştir. 

**Parsel üzerinde bulunan 2 katlı yapı kargir olarak inşaa edilmiş olup kadastro krokisine göre 110,00m2 alana sahip olup üst katı ise yaklaşık olarak 120,00m2 alana sahiptir. ** Tek katlı kerpiç ev yapısı ise kadastro paftasına göre yaklaşık 80,00m2 kullanım alanına sahiptir. 

**Ahır samanlık depo amaçlı olarak kullanılan tek katlı kerpiç yapı ise kadastro paftasına göre toplam 380,00m2 alana sahiptir.

“Tek katlı Kerpiç, İki Katlı Kargir Ev ve Müştemilatı” nitelikli binalara ait Tapu Müdürlüğünde arşiv dosyasında bulunan 01.10.2009 tarihli tescil bildirim beyannamesi incelenmiştir. Yozgat Kadastro Müdürlüğünde yapılan araştırmalarda parsel üzerinde bulunan yapılardan müştemilat olarak adlandırılan ahır ve samanlık binası kadastro paftasına göre toplam brüt 380m² kullanım alanlıdır. Tek katlı kerpiç evin brüt 80 m², İki Katlı Kargir Evin ise zemin kat 110 m² + 1. Normal katın 120 m², kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir. Kadastro paftasına işli yapılar toplam brüt 690 m²’dir. Taşınmaza ait herhangi bir resmi evrak bulunmamaktadır.
 3083 sayılı kanunun 13.maddesi gereğince kısıtlıdır. Beyanı bulunmakta olup Yozgat İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde alınan bilgiye göre taşınmaz köy yerleşik alanı içerisinde konumlu olması sebebiyle beyanın gerçerliğinin bulunmadığı malik tarafında dilekçe verilmesi durumunda kaldırılabileceği öğrenilmiştir.