Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Van İpekyolu Şerefiye Mahallesi'nde 1+1 Daire

Bankadan 1 + 1 45m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23019
Oda Sayısı:
1 + 1
Metre Kare:
45m2
Ada:
542
Parsel:
7
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
14
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
5
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
3
Bağımsız Bölüm:
21

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Van İli, İpekyolu İlçesi, Şerefiye Mahallesi, Karayolu 3. Sk

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın bulunduğu bina, 473,28 m2 yüz ölçümüne sahip 542 ada 7 parsel üzerine, ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında, 3/B yapı sınıfında inşa edilmiştir. Mimari projesine göre; bodrum kat, zemin kat ve 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Bodrum katta sığınak, kazan dairesi, depo alanları ve kapıcı dairesi, zemin katta; 8 adet dükkan, 1. Normal kattan 5. Normal kata kadar (5. Normal kat dahil) her katta sekizer adet büro bulunmaktadır. Bina toplam 48 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan, kuzey cepheden olup giriş kapısı çelik cam doğramadır. Konu gayrimenkulün dış cephesi plastik boyalıdır. Genel anlamda orta sınıf inşaat malzemesi ve işçilikle yapılmış olup, bölgenin tüm imkanlarından faydalanabilmektedir.

Ana gayrimenkulün 3. katında, bina girişine göre sağ yan cephede konumlu 21 bağımsız bölüm nolu bürodur. Taşınmazın konumlu olduğu bina konut oturumu için kullanılmaktadır. Konu taşınmaz batı cephelidir. Kat irtifakına esas mimari projesine göre konu mülk; 1 oda, salon + mutfak, banyo + WC ve 1 adet balkon düzeninde yaklaşık brüt 45 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairede ısıtma doğalgaz yakıtlı kat kaloriferi (kombi sistem) ile sağlanmaktadır. 

Not : Tapu kayıtları itibari ile BÜRO vasıflı olmasına karşılık bulunduğu bina dahilindeki ve çevrede yer alan benzer yapılarda yer alan taşınmazların tapu kayıtlarından bağımsız olarak KONUT olarak kullanımda olduğu bilinmektedir.

Not :  2011 yılında yaşanan Van Depreminden dolayı taşınmazın bulunduğu binanın az hasarlı olduğu bilgisi alınmıştır.

Not: Kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.