Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Van İpekyolu Hatuniye Mahallesinde 3+1 151 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 151m2

Özellikler

Tapu no 5315
Pafta 107
Ada 262
Parsel 24
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 7
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 13

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Hatuniye Mahallesi Sevimli Sokak, Özköseoğlu Sitesi B blok No: 10 B/13, İpekyolu, Van

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz: Van İli İpekyolu İlçesi Hatuniye Mahallesinde bulunan 262 ada 24 parsel numaralı ana gayrimenkulde bulunan B blok 3.kat, 13 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve muhtelif katta bodrum üzerine zemin + 2 ila 5 katlı olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği market benzeri ticari birimler ve sağlık ocağı, okul, çocuk parkı gibi ihtiyaçlar kısa mesafeden karşılanabilmektedir. Bölge orta düzey gelir grubuna sahip toplum kesimlerince ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan İpekyolu Caddesine olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. 


Özellikler: Taşınmaz projesine göre B bloğa ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 3. normal katında ve sol arka tarafta (Kuzey ve Doğu cepheli) kalmaktadır. Taşınmaz projesine göre yaklaşık 151 m2 alana sahiptir. Taşınmaz projesine göre; antre, mutfak, 1 banyo, tuvalet, salon, 3 oda ve 1 balkon bölümlüdür. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir.

Taşınmaz 2 adet bloktan oluşan Özköseoğlu sitesinin B bloğunda bulunmaktadır. B blok, 3. kat 13 numaralı bağımsız bölümün bulunduğu bina: 2.805,61 m2 alanlı arsası üzerinde, ayrık nizamda, 2 bloklu sitede, betonarme karkas inşaat tarzında, 1 bodrum + zemin + 6 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında sığınak ve kapalı otopark, B blok zemin katında 4 daire, 1,2,3 ve 4. Normal katlarda her katta 4 adet daire, 5. Ve 6. Katlarda 4 adet dubleks mesken olmak üzere B blokta toplam 24 bağımsız bölüm, sitede toplam 42 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları akrilik boyalıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Açık ve kapalı otopark imkanı bulunan binada, ısınma ihtiyacı doğalgaz kombi sistemi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Bina girişi zemin katta sağlanmaktadır.

Bölgenin genel yapılaşma tarzı, plancılık ilkeleri ile yeterli derecede uyumludur. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler: Türk Telekom il müdürlüğü, Vedaş genel müdürlüğü, Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Kampüsü, Van Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, İpekyolu çocuk hastanesi, Ferit Melen Havalimanı olarak ifade edilebilir. Bölgesel alt yapı ihtiyacı yeterli derecede karşılayabilmektedir.

Not: 30/09/2010 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.