0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Van Gevaş Kuşluk Mahallesi'nde Kepiç Tek Katlı Ev Ahır ve Bahçesi

Bankadan 1 100m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14530
Oda Sayısı:
1
Metre Kare:
100m2
Ada:
169
Parsel:
74,75
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kuşluk mahallesi, Asfaltaltı mevkii, 169 ada 74 ve 75 numaralı parseller Gevaş / Van

Uzman Görüşü

Van-Bitlis Karayolu üzerinde, Balaban Dinlenme Tesisleri ve Balaban İlçe Jandarma Karakolu yakını, tapuda cins tashihli evi de bulunan, 2.619 m2 arsa; Van­Bitlis karayoluna cepheli olması, tek hisseli olması, ulaşımın kolay olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmazlar Van ili Gevaş ilçesi Kuşluk mahallesi 169 ada 74 parselde kayıtlı kerpiç tek katlı ev ahır ve bahçe vasıflı taşınmaz ile 75 parselde kayıtlı Yol vasıflı taşınmazlardır. Parseller geometrik olarak amorf formda topografik olarak eğimli yapıdadır. 74 Parsel kuzeydoğusunda bulunan karayoluna cephelidir. 74 Parsel formda topografik olarak eğimli yapıdadır. 74 Parsel kuzeydoğusunda bulunan karayoluna cephelidir. 74 Parsel üzerinde yapı bulunmamakta olup, 75 numaralı yol vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan, yığma tarzda inşa edilen ahır amaçlı yapının yaklaşık 70 m2'lik bölümünün taşınmaz üzerine isabet etmektedir. 75 parsel üzerinde 30 yıllık, yaklaşık 100 m2 alanlı tek katlı boş bir yapı ile yaklaşık 15 m2 alanlı tek katlı ardiye amaçlı bir yapı bulunmaktadır. Taşınmazlar üzerinde bulunan yapılara ait resmi evrak bulunmamaktadır. Gevaş Tapu ve Kadastro müdürlüğünde yapılan incelemede söz konusu taşınmazın daha önce 169 ada 33 numaralı parsel iken ifraz edilerek 169 ada 74 ve 75 numaralı parsellere ayrıldığı, daha sonra 75 numaralı parselin kamulaştırıldığı, tapu kaydında yer alan kerpiç tek katlı ev ahır ve bahçe kaydının, parseller ifraz edilmeden (169/33) önceki kayıt olduğu, ifraz işlemi sonrasında söz konusu yapıların 75 nolu parsel üzerinde kalmasına rağmen 74 nolu parsel üzerindeki kaydın devam ettiği bilgisi alınmıştır, mahallinde yapılan incelemede 74 nolu parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.

Ulaşım: Van ili, Gevaş İlçesi, Kuşluk Mahallesi, Van ­Bitlis karayolu (D300) üzerinde konumludur. Van ili Gevaş ilçe merkezinden Van­ Bitlis karayolu üzerinden Bitlis istikametine 29 km ilerlendiğinde sol kol üzerinde bulunan 169 ada 74 ve 75 numaralı parsele ulaşılır. Gayrimenkullerin bulunduğu çevrede yapılaşmalar tamamlanmamış olup, taşınmazların çevresinde ayrık nizamda betonarme karkas tarzda inşa edilmiş 1­2 katlı müstakil yapılaşmalar, tarım arazileri ve boş durumda arsalar yer almaktadır. Van­ Bitlis karayolu üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile bölgenin diğer semtlerle olan ulaşımı sağlanmaktadır. Balaban Jandarma Karakolu, Değirmitaş mahalle merkezi ve cami yürüyüş mesafesindedir.

Not: 74 Parseldeki taşınmazın tapu vasfı Kerpiç Tek Katlı Ev ve Bahçesi'dir. 2619 m2'dir. 75 parseldeki taşınmazın tapu vasfı Yol'dur. 985 m2'dir. iki parsel birlikte satılmaktadır. 74 parsel 1/100.000 ölçekli çevre düzen planı kapsamında tarım arazisi olarak belirtilmektedir. Taşınmaz plansız alanlar yönetmediğine tabiidir. Yönetmelik şartlarına göre yapılaşma yapılır.


Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.