0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Van Çaldıran Alakaya Mahallesi'nde 26 Dönüm Tarla

Bankadan 26174m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
18083
Metre Kare:
26174m2
Ada:
117
Parsel:
50
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Alakaya Mah.Gırhırçık Mevkii 117 Ada 50 Parsel Çaldıran/Van

Uzman Görüşü

Taşınmazın otoyola yakın olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 117 ada 50 parselde yer alan taşınmaz 26.174,88 m2 alanlı olup Çayır vasıflıdır. 117 ada 50 parsel; 26.174,88 m2 alanlı olup tapu kayıtlarında "Çayır" vasfında bulunmakta olup, yerinde uzaktan yapılan incelemelerde az eğimli bir topografik yapı, şekilsiz bir geometrik şekle benzemektedir. Halihazırda taşınmazın üzerinde ekili ürün bulunmadığı görülmüştür. Parsel üzerinde herhangi bir inşai unsurun bulunmadığı görülmüş olup, yapılan incelemelerde herhangi bir yasal evrak ile karşılaşılmamıştır. Taşınmaz halihazırda çayır olarak bulunmaktadır.

Ulaşım: Alakaya Mah. Gırhırçık Mevkii 117 Ada 50 Parsel Çaldıran/Van adresinde konumludur. Taşınmaz mahalle merkezine 2,4 km ve Van Doğubeyazıt yoluna 1,1 km mesafededir. Taşınmazlar Van il Merkezi'ne yaklaşık 125 km mesafede, ilin kuzeydoğu yönünde, Çaldıran ilçesinin yaklaşık 15 km kuzeydoğusunda, Alakaya Mahallesi sınırlarında konumludur. Mahalle köy statüsünde olduğu, Van'ın Büyükşehir olmasından sonra mahalle statüsü almıştır. Genellikle Tendürek volkanik dağının patlamasından dolayı araziler volkanik taş ile kaplıdır. Bölgede az miktarda tarlanın bulunduğu geriye kalan arazilerin taşlık mera alanı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Yapılaşma köy merkezinde 1-2 katlı kerpiç eski köy evleri görülmektedir. Orta ve düşük gelir grubuna hitap eden bölge? gelişmekte olan, altyapı sorunlar çalışmalarının devam ettiği, konut ağırlıklı oturumun yüksek yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Taşınmazlar mahalle (köy) merkezinin kuzeybatısında konumlanmışlardır.

Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.