COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Tarsus Şehit Cengiz Topel Caddesi Baltalı İşhanı'nda Büro

Bankadan 16m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14237
Metre Kare 16m2
Ada 160
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 34
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 6
Ruhsat Tarihi 20/05/1986
Bağımsız Bölüm 43
Bulunduğu Kat 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 15
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

ŞEHİTMUSTAFA Mah. ŞEHİT CENGİZ TOPEL Cad. BALTALI İŞHANI Sit. A BLOK Apt. No: 15 / 205 MERKEZ-MERKEZ / TARSUS / MERSİN

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz ikinci katta yer alan 43 bağımsız bölüm no.lu büro; Onaylı mimari projesine göre brüt: 16 m² kapalı alana sahip olup oda hacminden oluşmaktadır. Değerleme konusu taşınmaza banka bilgisi dahilinde dışarıdan yer görme işlemi yapılmıştır. Taşınmaz doğu cepheli olup bina girişine göre arka üst cephede konumlanmıştır. Manzara avantajı bulunmamaktadır.

Ana taşınmazın bulunduğu bina; 1545.00 m² yüz ölçümlü arsa üzerine 1986 yılında betonarme yapı tarzında, onaylı mimari projesine göre üç blok olarak( A, B ve C) inşa edilmeye başlanmıştır. Onaylı mimari projesine göre A blok; Taşınmazın yer aldığı 43(15 nolu) dış kapı numaralı bina; bodrum kat+ zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana taşınmazın, bodrum katında, 11 adet büro, zemin katında, bina girişi, 10 adet bağımsız bölüm numaralı büro, diğer 3 normal katında 14 er adet büro, 4. normal katında 10 adet büro olmak üzere toplamda 73 adet bağımsız bölüm (63 büro) bulunmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinden ve kuzey cepheden sağlanmaktadır. Ortak giriş zeminleri ve merdiven basamakları, mermer kaplama, demir korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir. Ana giriş kapısı bulunmamaktadır. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Ana taşınmazda asansör bulunmamaktadır.

Ulaşım: Ana taşınmaza ulaşmak için, bölgenin ana arterlerinden biri olan Adana Bulvarı üzerinde doğu-batı istikametinde ilerlerken, İsmet Paşa Bulvarına dönülür. Bu bulvar üzerinde yaklaşık 130 m ilerledikten sonra sağımızda yer alan 43 dış kapı numaralı değerleme konusu taşınmazın bulunduğu binaya ulaşım sağlanır.

Not: 29.06.2020 tarihinde Tarsus Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; değerleme konusu taşınmazın yer aldığı parsel, bitişik nizam, 5 kat, konut lejantlı olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. Ayrıca taşınmaz sit alanı içinde kalmakta olup, yıkılması durumunda Adana Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünden izin alınması gerekmektedir. 20/05/1986 tarihli yeni yapı ruhsatı vardır. Taşınmazın tapu vasfı büro'dur, tapuda Küçükminare Mahallesi'ne kayıtlıdır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.