COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Sakarya Adapazarı Papuççular Mahallesi'nde Birleştirilmiş 2 Dükkan

Bankadan 90m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14098
Metre Kare 90m2
Ada 189
Parsel 138
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 36
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 1, 2
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Papuççular Mahallesi Adnan Menderes Caddesi No:86A BB:1-2

Açıklama

%0,69 kâr oranı avantajı ile 60 aya varan vade seçeneğiyle bu gayrimenkulü Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı ile avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler: 1 bağımsız bölüm numaralı dükkan, binanın zemin katında, bina girişine göre sol kolda, köşede konumlanmaktadır. Onaylı mimari projesine göre taşınmaz yekpare 55 m2 kullanım alanlıdır. 2 bağımsız bölüm numaralı dükkan, binanın zemin katında, bina girişine göre sol kolda, 1.sırada konumlanmaktadır. Onaylı mimari projesine göre taşınmaz yekpare 35 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazların projesindeki alan dikkate alınmıştır. Taşınmazların iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Mahallinde dışarıdan yapılan incelemelere göre taşınmazların birleştirilerek kullanıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazların herhangi bir kısıtı (Askeri Güvenlik Bölgesi, Sit alanı, istimlak, Heyelan, Deprem Hasan v.s.) bulunmamaktadır. Deprem öncesi inşa edilmiş bina için belediye kayıtlarında hasar kaydı olmadığı öğrenilmiştir. Vaziyet planında bina girişi işaretlenmemiş olsa da, parselin ve binanın geometrik şekli esas alınarak kat planlan ile çakıştırıldığında bina giriş yönü tespit edilebilmektedir.

Ana taşınmaz; 354,00 m2 alanlı arsa üzerine bitişik nizam yapı düzeninde, betonarme karkas yapı cinsinde inşa edilmiş tek binadan oluşmaktadır. Bina onaylı mimari projesinde zemin kat ve 4 normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre binanın zemin katında; 1, 2 ve 3 bağımsız bölüm numaralı. dükkanlar ile eklenti kömürlük alanları, 1.normal katında; 4 ve 5 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 2.normal katında; 6 ve 7 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 3.normal katında; 8 ve 9 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 4.normal katında; 10 ve 11 bağımsız bölüm numaralı meskenler konumlanmakta olup yapıda toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi vaziyet planında belirtilmemiş olup, kat planları ve vaziyet planı çakıştırıldığında, binanın geometrik şeklinden, güneydoğu cepheden zemin kat seviyesinden sağlandığı tespit edilmiştir. Bina giriş kapısı demir doğrama ve binanın dış cephesi sıvalıdır.

Taşınmazların konumlu olduğu bölgede deprem öncesi inşa edilmiş zemin katları dükkan, normal katları mesken olarak kullanılan 4-5 katlı betonarme yapılar ve ticari yapılar yer almaktadır. Taşınmaz Adapazarı Belediyesi sınırları içerisinde konumlanmakta olup, bütün alt ve üst yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Ulaşım: Taşınmaz; Sakarya İli, Adapazarı ilçesi, Papuççular Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi, No:86A/ posta adresinde konumlu dükkanlardır. Konu taşınmazlar tarif olarak; Adapazarı ilçe merkezinde konumlu ana ulaşım arterlerinden olan Adnan Menderes Caddesi, 15 Temmuz Bulvarı, Atatürk Bulvarı ile Sakarya Caddesi kesişimi referans alındığında Adnan Menderes Caddesi güzergahında güneybatı yönde yaklaşık 670 m ileride, sağ kolda değerleme konusu taşınmazların da içerisinde konumlu olduğu ana gayrimenkule ulaşılır. Taşınmazların konumlu olduğu bölge konut ve ticaret fonksiyonlu gelişmiştir. Taşınmazlara ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmazların konumlu olduğu bölgede deprem öncesi inşa edilmiş zemin katları dükkan, normal katları mesken olarak kullanılan 4-5 katlı betonarme yapılar ve ticari yapılar yer almaktadır. Taşınmaz Adapazarı Belediyesi sınırları içerisinde konumlanmakta olup, bütün alt ve üst yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: 14/12/1984 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. 2 ve 1 nolu bağımsız bölümler ayrı iki tapuludur fakat içeriden birleştirilmiş olup, tek dükkan olarak kullanılmaktadır. Birlikte satılmaktadır.