Mersin Silifke Sömek'te 2 adet hisseli tarla

 • Şirketten
 • 5843 m2

Özellikler

  • Tapu no
   3853
  • Pafta
   0
  • Ada
   119-101
  • Parsel
   433 -62
  • Tapu Bilgisi
   Arsa Tapusu
  • Hisseli
   Evet

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder

Harita

Açıklama

Açık Adres: Taşınmazlar Mersin Silifke Sömek Mahallesi'nde 101 ada 62 parsel ve 119 ada 433 parsel'e kayıtlıdır.

Ulaşım: 101 ada 62 parsel Sömek mahallesi'nin yaklaşık 5-6 km. kuzey tarafında kalmakta olup, Sömek-Seydili mahallelerini birbirine bağlayan asfalt yoldan yaklaşık 1-2 km. doğu tarafında yer almaktadır. 119 ada 433 parsel Sömek mahallesinin yerleşim yeri içerisinde yer almaktadır. 

Özellikler: 101 ada 62 parsel susuz tarla vasfıyla kayıtlıdır. Satışa konu olan hisse 12.520 m2 parsel yüzölçümünün 3/16'sıdır. Arazi yapısı taşlık olmakla birlikte müsaade ettiği kısımlarda tarım yapılabilmektedir. Arazinin tamamının tarıma açılabilmesi için iş makinelerinin çalışması gerekmektedir. Buğday, arpa, nohut gibi tahıllar yetiştirilebilmektedir. Toprak yapısı killi, kireçli, organik maddece zengin, taşlı ve az geçirgendir. Arazi 3. sınıf tarım arazisi olup, sulama imkanı mevcuttur. Arazide sulu tarım yapılabilmesi için su hissesinin alınması ya da kiralanması gerekmektedir. 

119 ada 433 parsel Sömek mahallesinin yerleşim yeri içerisinde yer almaktadır. Sömek-Esenpınar mahallelerini birbirine bağlayan asfalt yolun sınırında olup yolun batı tarafında yer almaktadır. 433 parsel sulu tarla vasfıyla kayıtlıdır.  Satışa konu olan hisse 12.430 m2 parsel yüzölçümünün 9/32'sidir. Arazi içerisinde 2 katlı betonarme ev ve 2 adet sulama havuzu bulunmaktadır. Evin bahçesinde ve arazinin sınırlarında muhtelif yaş ve cinste meyve ağaçları dikilmiştir. Arazinin içerisinde sebze üretimi için hazırlandığı bir kısmına da sebze fidelerinin dikildiği görülmüştür. Arazinin bulunduğu mevkideki arazilerde genellikle sebze üretiminde kullanılmakta olup arazi meyli %2-3'dür. Arazi içerisinde domates, fasulye, karnabahar gibi sebzelerin yanısıra şeftali, kiraz, elma gibi meyveler yetiştiriciliği için uygundur. Arazinin yol, su, elektrik gibi imkanları vardır. Arazinin toprak yapısı, killi, kireçli, organik maddece zengin, taşsız ve orta derecede süzektir. Arazi 1. sınıf tarım arazisi olup, sulama imkanı mevcuttur. Arazide sulu tarım yapılabilmesi için su hissesinin alınması ya da kiralanması gerekmektedir. Parselde bulunan iki katlı ev mesken özellikli olup evin dış pencere doğramaları plastik doğrama olup dış boyasının da iyi durumda olduğu gözlemlenmiştir. 

2 adet parsele ait hisseli tapular şehir merkezine olan mesafesi, ulaşım durumu ve manzarası dikkate alındığında yatırım amaçlı değerlendirilebilir. 

Not: Satışta +kdv doğmamaktadır. Tapu devir masrafları alıcı tarafından ödenecektir. 

Gizle Hepsini Gör