COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mersin Akdeniz Çankaya Mahallesinde 16 m2 Büro

Bankadan 16m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11759
Metre Kare 16m2
Ada 156
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 34
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 2
Bağımsız Bölüm 128
Bulunduğu Kat 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 3

Adres

Çankaya Mah. Silifke Cad. Çavdaroğlu İşhanı No:24 K:2 Dükkan:128 Akdeniz/Mersin

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Ulaşım: Mersin ili ana arterlerinden olan İsmet İnönü Bulvarı üzerinde yer alan Mersin Büyükşehir Belediyesi önünden başlayarak batı istikamette devam edilir. Yaklaşık 50 mt sonra Trafik Işıklı kuşağa ulaşılır. Bu kavşaktan sağ kol üzerinde konumlu olan Sakarya Caddesine girilir ve kuzey istikamette devam edilir. Yaklaşık 160 m sonra Portakal Anıtına ulaşılır. Bu anıttan sağ kol üzerinde yer alan Silifke Caddesine girilir ve doğu istikamette devam edilir. Yaklaşık 340 m sonra Soğuksu Caddesi yol ayrımına ulaşılır. Ana taşınmaz bina Soğuksu Caddesi le Silifke Caddesinin kesiştiği bu köşe pirsel üzerinde yer almaktadır. Ana taşınmaz bina B+Z+A+2 kattan oluşmakta olup iş hanı ve iki girişi vardır. Cinslerden biri ben cephede Soğuksu Caddesinden sağlanırken diğeri ise güney cephede Silifke Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmaz bu binanın 2. katında ve güney cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede altyapı ve ulaşım sorunu yoktur. Akdeniz Belediyesi hizmet alım içerisinde yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmazın bulunduğu bölgede benzer nitelikte 35 katlı iş hanları ile iş merkezleri ver almaktadır. Binaların zemin kattan dükkan ve mağaza olarak kullanılmakta olup üst katları ise genellikle büro ofis olarak kullanılmaktadır. Merkezi konumdadır. Yaya trafiği üzerinde konumludur. Ticari kabiliyeti iyi derecedir. 
Özellikler: Taşınmaz 2. katta konumlu olup merdiven çıkıldığında sağ kolun üzerine dönüldüğünde sağ kol üzerinde kalan servis holün başında konumlu dükkandır. Taşınmaz binanın güney cephesinde yer almaktadır ve güney cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesi göre tek hacimli ve yaklaşık 16 m2 brüt kullanım alanlıdır. Mahallinde yapılan incelemede projesine uyumlu olduğu görülmüştür. Taşınmazın giriş kapısı ve cephesi camdan imal edilmiştir.  Zemin kaplaması parke olup duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Tavan ise kartonpiyerlidır. Pencere ise PVC den mal edilmiştir. Isınma sistemi klimadır. Taşınmaz boş durumdadır. Ancak iş hanı içerisinde  benzer nitelikli dükkanlar genellikle büro/ofis olarak kullanılmaktadır. Ana cadde cepheli olup reklam görünürlüğü iyi derecedir. Kısmi bakım gerektirmektedir. 
Ana gayrimenkul betonarme karkas yapı tarzında toplam 4 kat halinde 1986 yılında inşa edilmiştir. Bina üzerinde 138 bağımsız bölüm bulunmaktadır. İş hanı girişi iki adettir. Servis holleri merdiven basamakları mermer kaplı olup duvarları ise saten boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir. Dış yüzeyi su bazlı dış cephe boyası ile kaplıdır. Tadilat gerekmektedir. Ana gayrimenkulde 1 adet asansör bulunmakta olup çalışmamaktadır. Taşınmaz bina ana cadde cepheli olup ticari kabiliyeti yüksektir.