COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mardin Savur Gölbaşı Mahallesinde 2 Katlı Kargir Ev ve Arsası

Bankadan 2 264m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12208
Oda Sayısı 2
Metre Kare 264m2
Ada 161
Parsel 10
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 45
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 466

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Mardin İli Savur İlçesi Gölbaşı Mahallesi 161 ada 10 prasel

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Mardin merkeze 41 km, Mardin - MidyatKarayoluyla kesişen asfalt yoldan ulaşımı rahat olan bir köyde, tarihi evlerle donatılı karakteristik güzelliklerini koruyan bölgede, TEK HİSSELİ 466.44m2 arsası üzerinde, tapuda cins tashihli yapı olması önemli abantaj, 264.00 m2 MÜSTAKİL EV

Ulaşım: Mardin İli Savur İlçesi Gölbaşı Mahallesi 161 ada 10 parsel numaralı adresinde konumlu iki katlı kargir ev ve arsası vasıflı gayrimenkuldür. Gölbaşı mahallesi, Mardin iline 41 km, Savur ilçesine 37 km uzaklıktadır. Köyde ulaşım, Mardin-­Midyat Karayoluyla kesişen asfalt bir yolla sağlanmaktadır. Ulaşımı daha da kolaylaştırmak amacıyla asfaltlı yolun, köyün kuzeyinde yer alan komşu köy İçören’e kadar uzatılması ve mevcut asfalt yolun genişletilerek yeniden asfaltlanması amaçlanmıştır. Taşınmazın batısında Koşuyolu köyü, doğusunda bengisu, güneyinde ziyaret köyü ve güney batısında ise Anıttepe yer almaktadır. Çevrede yapılaşmalar çok az yapılmakta olup genellikle yöre taşından duvarları ortalama 100 cm kalınlığında döşemesi tonuz tarzında eski tarihi bir veya iki katlı taş evler yer almaktadır.

Özellikler: Ana gayrimenkul Mardin ili Savur ilçesi Gölbaşı Mahallesi 161 ada 10 parsel numaralı arsa üzerinde yer alan iki katlı kargir ev ve arsası vasıflı gayrimenkuldür. Gayrimenkul, 466,44 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine yöresel kesme taştan yapılı olup, kadastro paftasına işli iki katlı, yapı taban oturumu 132 m² dir. Parsel üzerindeki toplam yapı alanı 264 m2'dir. Döşemesi tonozlu ve her katın yüksekliği ortalama 4,5 m civarındadır. İç mekan görülememiş ve hakkında herhangi bir bilgiye sahip olunamamıştır. Kadastral paftasına işli olan yapının parsel içindeki oturumu, mahalli ile uyumlu olduğu görülmektedir.

Not: Herhangi bir belgeye (Yapı ruhsatı iskan vb.) rastlanmamıştır. Yapı cins tashihli olup ilgili belediyesinde yapılan sorgulamalarda dosya kaydı olmadığı tespit edilmiştir. Kadastro paftasında yapılan incelemelerde parsel üzerinde yapının işli olduğu tespit edilmiştir. İşli olan yapının taban oturumu 132 m² olup, 2 katlıdır.