COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Manisa Salihli Festiva Alışveriş Merkezi'nde 158 m2 2 Adet Dükkan

Bankadan 158m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11727
Metre Kare 158m2
Ada 3711
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 6
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 2
Bağımsız Bölüm 8,9
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 3

Adres

Yeşilyurt Mah. 797 Sok. B Blok No:2 K:1 BB:9,8 Salihli/Manisa

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Ulaşım: Gayrimenkuller Manisa ili Salihli İlçesi, Yeşilyurt Mahallesi. 797 Sokak Festiva Alışveriş Merkezi adresinde kain, tapuda Manisa İli Salihli İlçesi Çakallar Mahallesi, Yağlıdağ Mevkii, 20.619,83 m2 yüzölçümlü 3711 ada, 1 parsel üzerinde konumlu, 285/16497 arsa paylı B Blok 1. katta kayıtlı 8 bağımsız bölüm numaralı dükkan ile 292/16497 arsa paylı B Blok 1. katta kayıtlı 9 bağımsız bölüm numaralı dükkandır. Konu gayrimenkuller İzmir-Uşak Karayolu üzerinde Uşak istikametinde ilerlerken Salihli İlçe merkezine gelmeden sağ koldaki Festiva Alış-Veriş merkezinde yer almaktadır. Yakın çevresinde boş arsalar, Lidya Otel ve İzmir Ankara asfaltı yer almaktadır. Konu taşınmazların bulunduğu AVM son birkaç yıl süre ile kapalı olup karayoluna cepheli birkaç mağaza dışında hepsi boştur. 

Özellikler: 8 Nolu dükkan B Bloğun 1. katında doğu yönünden 6. sırada yer almaktadır. Mimari projesine göre tek hacimde oluşmakta, 9.84 metre eninde. 7,98 metre derinliğine sahip olup, 207m2 oturma alanı ve 78 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Projesinde ve ruhsatlarda yaklaşık 285 m2 sahip olduğu belirtilmiş, ancak proje üzerinde yaklaşık 78 m2 kapalı alanlı olduğu ölçülmüştür. 

9 Nolu dükkan B Blokun 1. katında doğu yönünden 5. sırada yer almaktadır. Mimari projesine göre tek hacimden oluşmakta olup, 10 metre eninde, 7,70 metre derinliğine sahip olup, 212 m2 oturma alanı ve 80 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Projesinde ve ruhsatlarda yaklaşık 292 m2 sahip olduğu belirtilmiş ancak proje üzerinde yaklaşık 80 m2 kapalı alanlı olduğu ölçülmüştür. Söz konusu oturma alanlarının projesinde sınırlarının belirtilmediği ancak mahallen brandalar ile belirlenmeye çalışıldığı görülmüştür.

Taşınmazlara ait proje kat planlarında belirtilen kullanım alanları ruhsat arka sayfasında 'Diğer Hususlar' kısmında bağımsız bölümlerinde toplam kullanım alanı dükkan kullanım alanı+oturma alanı olarak yazıldığı görülmüştür. Ancak söz konusu duruma ilişkin ilgili tapuda yönetim planına ulaşılamamış olması nedeniyle oturma alanları için (dükkan hacmi) yasal değer takdir edilmemiştir. Mahallinde yapılan incelemelere göre konu gayrimenkullerin projesine uygun olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Projeden farklı olarak brüt alan değişmeden ara duvar kaldırılıp taşınmazlar birleştirilmiştir. 

Not: 2 Bağımsız bölüm birlikte satılmaktadır.