1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Manisa Salihli Festiva Alışveriş Merkezi'nde 158 m2 2 Adet Dükkan

Bankadan 158m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11727
Metre Kare 158m2
Ada 3711
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 6
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 2
Bağımsız Bölüm 8,9
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yeşilyurt Mah. 797 Sok. B Blok No:2 K:1 BB:9,8 Salihli/Manisa

Açıklama

Ulaşım: Gayrimenkuller Manisa ili Salihli İlçesi, Yeşilyurt Mahallesi. 797 Sokak Festiva Alışveriş Merkezi adresinde kain, tapuda Manisa İli Salihli İlçesi Çakallar Mahallesi, Yağlıdağ Mevkii, 20.619,83 m2 yüzölçümlü 3711 ada, 1 parsel üzerinde konumlu, 285/16497 arsa paylı B Blok 1. katta kayıtlı 8 bağımsız bölüm numaralı dükkan ile 292/16497 arsa paylı B Blok 1. katta kayıtlı 9 bağımsız bölüm numaralı dükkandır. Konu gayrimenkuller İzmir-Uşak Karayolu üzerinde Uşak istikametinde ilerlerken Salihli İlçe merkezine gelmeden sağ koldaki Festiva Alış-Veriş merkezinde yer almaktadır. Yakın çevresinde boş arsalar, Lidya Otel ve İzmir Ankara asfaltı yer almaktadır. Konu taşınmazların bulunduğu AVM son birkaç yıl süre ile kapalı olup karayoluna cepheli birkaç mağaza dışında hepsi boştur. 

Özellikler: 8 Nolu dükkan B Bloğun 1. katında doğu yönünden 6. sırada yer almaktadır. Mimari projesine göre tek hacimde oluşmakta, 9.84 metre eninde. 7,98 metre derinliğine sahip olup, 207m2 oturma alanı ve 78 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Projesinde ve ruhsatlarda yaklaşık 285 m2 sahip olduğu belirtilmiş, ancak proje üzerinde yaklaşık 78 m2 kapalı alanlı olduğu ölçülmüştür. 

9 Nolu dükkan B Blokun 1. katında doğu yönünden 5. sırada yer almaktadır. Mimari projesine göre tek hacimden oluşmakta olup, 10 metre eninde, 7,70 metre derinliğine sahip olup, 212 m2 oturma alanı ve 80 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Projesinde ve ruhsatlarda yaklaşık 292 m2 sahip olduğu belirtilmiş ancak proje üzerinde yaklaşık 80 m2 kapalı alanlı olduğu ölçülmüştür. Söz konusu oturma alanlarının projesinde sınırlarının belirtilmediği ancak mahallen brandalar ile belirlenmeye çalışıldığı görülmüştür.

Taşınmazlara ait proje kat planlarında belirtilen kullanım alanları ruhsat arka sayfasında 'Diğer Hususlar' kısmında bağımsız bölümlerinde toplam kullanım alanı dükkan kullanım alanı+oturma alanı olarak yazıldığı görülmüştür. Ancak söz konusu duruma ilişkin ilgili tapuda yönetim planına ulaşılamamış olması nedeniyle oturma alanları için (dükkan hacmi) yasal değer takdir edilmemiştir. Mahallinde yapılan incelemelere göre konu gayrimenkullerin projesine uygun olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Projeden farklı olarak brüt alan değişmeden ara duvar kaldırılıp taşınmazlar birleştirilmiştir. 

Not: 2 Bağımsız bölüm birlikte satılmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.