COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Malatya Battalgazi Çöşnük Mahallesinde 215m2 Dükkan

Bankadan 215m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12829
Metre Kare 215m2
Ada 4461
Parsel 9
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 24
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm 17
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çöşnük Mah., Mehmet Buyruk Cad., Bayrak 5 Apt., No:114/A Battalgazi/Malatya (Uavt:2967405792)

Açıklama

Özellikler: Caddesinden binaya bakıldığında sağ ön köşede konumludur.Bireysel sistem doğalgaz kombilidir. Vitrin M.Buyruk caddesine 10,00 m. cephelidir.İç hacim yüksekliği 5.50m dir. Dükkan cepheli olduğu cadde zemini ile aynı seviyededir.Taşınmaz bakımlı olup, tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır. asma katta projesinden farklı olarak 45 m2 büyüme yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın komşu 16 nolu bağımsız bölüm ile birlikte kullanıldığı gözlemlenmiştir.

Bina kat irtifakına esas mimari projesinde Zemin + Asma + 5 Normal kat + Çatı katlı olarak tasarlanmıştır. Kat irtifakına esas projesine göre Zemin katta; 16 ve 17 nolu dükkanlar, kazan dairesi Asma katta; 16 ve 17 nolu dükkan ekleri, sığınak, bina girişi 1.Normal katta; 1,2 ve 3 nolu meskenler 2.Normal katta; 4,5 ve 6 nolu meskenler 3.Normal katta; 7,8 ve 9 nolu meskenler 4.Normal katta; 10,11 ve 12 nolu meskenler 5.Normal kat ve Asma katta; 13,14 ve 15 nolu dubleks meskenler olmak üzeri toplam 17 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina asansörlü olup, ısıtma sistemi bireysel sistem doğalgaz kombilidir. Bina girişi asma kattan batı yönünden sağlanmaktadır. Binanın dış cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, giriş kapısı demir + camdır.
Ulaşım: Elazığ il yönünden Malatya 
il merkezine Çevre yolu üzerinden girilir Üniversite ve Mişmiş Park geçilip Çöşnük kavşağından sola Yusuf Özal caddesine dönülür 140 m sonra ışıklardan sola Mehmet Buyruk caddesine sapılarak 220 m sonra sağ kolda yer alan taşınmaza ulaşılır. Ulaşımı Mehmet Buyruk caddesi üzerinden Yusuf Özal ve Eşref Bitlis caddeleri ile sağlanmakta olup çevre ile bağlantısı iyidir. Bölgenin gelişimi son yıllarda artmış olmakta olup, merkezi konut bölgesidir. Yer yer inşa edilmekte olan kentsel dönüşüm projeleri de bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge içerisinde daha çok ayrık nizamlı 6-7 katlı yapılardan oluşmaktadır. Ticari hareketlilik cadde üzerinde normal, ara sokaklarda ise düşük seviyededir. Engelsiz Yaşam Merkezi, Muhittin Özmumcu İlkokulu, Necip Fazıl Kısakürek Cami yer almaktadır. Daha çok orta gelir düzeyine sahip vatandaşların tercih ettiği bölge içerisinde benzer imar özellikleri ile yapılaşmış binalar çevresini sarmıştır. Belediyenin sağladığı altyapı olanaklarından faydalanabilen bölge içerisinde toplu taşıma araçları ile sağlanan ulaşım kolay ve rahattır.
Not:06/06/1994 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmazın Elazığ depremindeki hasar tespiti için belediyeyle çalışmalar yapılmaktadır.