Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Küçükçekmece Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Hisseli Bina Ve Arsası (305095)

Bankadan 236m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23376
Metre Kare:
236m2
Ada:
1477
Parsel:
6
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
6/59
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Uçar Sk., Fevzi Çakmak Mah. No:9 Küçükçekmece/İstanbul

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz İstanbul, Küçükçekmece ilçesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Çekmece Yolu Mevkii, 1477 ada 8 parsel (Eski: 7377 parsel) numaralı,274,00 m2 yüzölçümüne sahip ARSA'dır.. Parsel kare formda olup topoğrafik olarak düze yakın bir alanda konumludur. Parselin üzerinde betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş bodrum kat+ zemin kat + 6 normal kat olmak üzere toplam 8 katlı bina ruhsatsız bina bulunmaktadır. Küçükçekmece Belediyesi İmar Arşivinden dijital olarak temin edilen dosya içeriğinde, parsel üzerinde yer alan binaya ait herhangi bir proje, ruhsat, iskan vb. yasal evrak bulunmamaktadır, Banka bilgisi dahilinde taşınmaz dışarıdan görülmüş olup alan tespiti yapılamamıştır. Ancak dosya içeriğinde bulunan Küçükçekmece Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş Kaçak Yapı Tespit Raporu'na göre toplam inşaat alanı 2330 m2 olarak belirtilmiştir. Ulusal adres veri tabanı sorgulamasına göre parsel üzerinde bulunan binada 6 adet dükkan, 11 adet daire olmak üzere bina dahilinde toplam 17 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi mahallinde zemin kat seviyesinden, kuzeydoğu cephesinden (Uçar Sokak) sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama, bina dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina içinde ve ortak alanlarda gözlem yapılamamıştır.

  • Taşınmazla ilgili hukuki araştırılmanın yapılması önerilmektedir. 

Not: Taşınmaz 6/59'u hisseli olup arsadan hisseye düşen 27,86 m2'dir. Binadan hisseye düşen pay 236,94 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.