1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Konya Karatay Taşoluk İşhanı'nda Birleşik 2 Adet Ofis

Bankadan 122m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 18172
Metre Kare 122m2
Ada 3115
Parsel 129
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 33
Isıtma Sistemi Merkezi
Kat Sayısı 3
Bağımsız Bölüm 18, 19
Bulunduğu Kat 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Şemsi Tebrizi Mahallesi, Osman Bey Sokak Taşoluk İşhanı No: 5 K:3 D:302, 303, Karatay/Konya

Açıklama

Özellikler: Taşoluk İşhanı 3. katta yer alan 18 ve 19 bağımsız bölüm nolu büro nitelikli taşınmazlar, zemin kattan kuzey cepheden sağlanan bina girişine göre sağ kolda yer alan 2. ve 3. dükkandır. Kuzey cephede sokağa bakarken, güney cephede iş hanı koridoruna bakmaktadır. İki ofis de projesine 2 oda, bekleme salonu, mutfak, lavabo, tuvalet hacimlerinden oluşup 18 nolu bağımsız bölüm brüt 64 m2, 19 nolu bağımsız bölüm brüt 58 m2 büyüklüğünde olup brüt toplam 122 m2 alanlıdır. 18 bağımsız bölüm nolu taşınmazın giriş kapısı demir profil, 19 bağımsız bölüm nolu taşınmazın giriş kapısı çeliktir. Merkezi sistem kalorifer ile ısınmaktadır. Yerler mozaik kaplı, duvarlar fayans kaplıdır. 18 ve 19 nolu bağımsız bölümler aynı katta olup yerinde birlikte kullanıldığı tespit edilmiştir. 2 ayrı tapu ile birlikte satılmaktadır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Ana taşınmaz 444,60 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde karkas yapı tarzında ve bitişik nizamda inşa edilmiştir. Bodrum, zemin, galeri kat ve 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binanın bodrum katında 6 adet dükkan eki ile ortak kullanım alanı kazan dairesi, zemin katında bina girişi ve 6 adet depolu dükkan, galeri katta 6 adet dükkan eki, normal katların her birinde 5 adet büro olmak üzere toplam 21 adet bağımsız bölüm vardır. Bina dış cephesi sıva üzeri boyadır. Giriş kapısı demir doğramadır. Merdivenler ve koridorlar mermer kaplıdır. 1 adet asansör vardır. Bina ön cephede parsel sınırına oturmaktadır. Arka cephede bahçe vardır ancak geçiş kapalı olduğundan görülememiştir. 

Ulaşım: Konya ili, Karatay ilçesi, Şemsi Tebrizi Mahallesi, Osman Bey Sokak Taşoluk İşhanı No: 5 K:3 D: 302, 303 (UAVT 18 bağımsız bölüm: 1128765417) (UAVT 19 bağımsız bölüm: 1110766019) adresinde yer alan, tapuda Konya ili, Karatay ilçesi, Şemsi Tebrizi Mahallesi, 3115 ada 129 parselde yer alan 16/445 arsa paylı 3. kat (19) b.b. nolu bürodur. Konya Mevlana Müzesinden hareketle Mevlana Caddesi üzerinde Alaaddin istikametinde ilerlerken sağda bulunan İstanbul Caddesine sapılır. Buradan da solda bulunan Osmanbey Sokak a dönülür. Taşınmazın bulunduğu bina bu sokak üzerinde 40 metre ilerde solda yer almaktadır. Taşınmazın ticari kullanımın yoğun olduğu, kentin geleneksel ve ilk ticari merkezinde yer almaktadır. Bölge arkeolojik ve kentsel sit alanının içerisinde kalmaktadır. Cephe aldığı yol yayalaştırılmış olup, yaya trafiği yönünden orta yoğunluktadır. Kent merkezinde olduğundan toplu taşım ile ulaşım kolay olmasına rağmen, bölgede otopark sıkıntısı vardır. Kentin ilk ticari merkezi olduğundan, bölgede çok sayıda tescilli binalar vardır. Yapılaşma ağırlıklı olarak 3-5 katlı bitişik nizam iş hanları şeklinde siluet sergilemektedir. Bölgede bankalar, optikçiler, sarraflar, tuhafiyeciler gibi çeşitli ticari faaliyetler yer seçmiştir. Yakın konumda Konya Valiliği, Şerafettin Camisi. Şerafettin Türbesi ve Hükümet Meydanı yer seçmiştir.

Not: 18 ve 19 nolu bağımsız bölümler aynı katta olup yerinde birlikte kullanıldığı tespit edilmiştir. 2 ayrı tapu ile birlikte satılmaktadır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.