COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Karatay İsmil Köyünde 20 Dönüm Tarla

Şirketten 20439m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 11424
Metre Kare 20439m2
Ada 885
Parsel 13
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

İsmil Mahallesi, Kekrekaşı Mevki, 885 Ada 13 No.lu Parsel Karatay / KONYA

Konya Karatay İsmil Köyünde 20 Dönüm Tarla

Açıklama

Ulaşım: İsmil Mahallesi, Karatay Belediyesi sınırları içinde yer alıp il merkezine ~50 km mesafedeki mahalledir. 885 ada 13 no.lu parsel ~N:37.7606 E:33.0216 coğrafi koordinatları çevresinde konumludur. Taşınmazın bulunduğu İsmil Mahallesine ulaşım için Anadolu Çevre Yolu ile Ereğli Yolu kesişiminden doğu istikamette ~46km gidilerek sağda İsmil mahallesine ulaşılır. Değerleme konusu 885 ada 13 nolu parseldeki tarla mahalle merkezinin ~5,25 km kuzeybatısında konumludur. Ayrıca taşınmazın ~1, 5 km güneybatısında Ereğli Caddesi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede, dağınık bir yerleşime sahip, küçük köyler ve tarım arazileri bulunmaktadır. Ulaşım köy merkezine, toplu taşıma araçları ile ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir.

Özellikler: Taşınmaz sınırları, halk arasında “an” olarak tabir edilen toprak hendekler ile çevrili haldedir. Tarla eğimsiz topografyaya sahip arazi üzerinde konumludur. Tarla taşsız ve verimli bir toprak yapısına sahiptirler. Konu tarla halihazırda şeker pancarı ekili haldedir. Bölgede çoğunlukla buğday, arpanın yanı sıra mısır, ayçiçeği gibi ürünler de ekilmektedir. Konu taşınmazlarda elektrikli su kuyusu ve pompası bulunmamakta olup Konya Atık Su Kanalı ve Çumra Ana Taliye Kanalından yılın belirli dönemlerinde kanallar aracılığıyla sulanabilmektedir. Bölgede kendisine ait elektrikli kuyusu bulunan araziler kısıtlı olup genellikle kanallar aracılığıyla sulama yapılmaktadır. Bölge genel itibariyle sulanabilirlik imkanı olan arazilerden oluşmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Taşınmazlar sulu tarım yapılan, tarımsal açıdan verimli bir bölgededir. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmakta olup geometrik olarak yaklaşık dörtgen şeklindedir.

Not: 01.07.2019 günü Konya Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden edinilen şifahi bilgiye göre taşınmazlar 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planına göre `Sulanabilir Tarım Alanı`nda kalmaktadır.