COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Karatay Doğuş Mahallesinde 60 m2 Dükkan

Bankadan 60m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11688
Metre Kare 60m2
Ada 25716
Parsel 15
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 4
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm 13
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 3

Adres

Doğuş Mahallesi, Taşkınpaşa Sokak, No: 13B Karatay /Konya

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu gayrimenkul; Konya ili, Doğuş Mahallesi, Taşkınpaşa Sokak, zemin kat, No: 13B adresindedir. Taşınmazın yer aldığı binaya ulaşmak için bölgenin ana arterlerinden olan ve Karatay Belediyesi'nin güneydoğu yönden cephe olduğu Piri Esat Caddesi üzerinde kuzeydoğu yönünde yaklaşık 500 m ilerlenir. Bu caddenin Topraklık Caddesi ve Kerimler Caddesi ile kesiştiği dönel kavşaktan sağa Kerimler Caddesi'ne girilir. Bu cadde üzerinde yaklaşık 550 m ilerlendikten sonra bu caddenin devamı niteliğinde olan Çimenlik Caddesi'ne bağlanılır.  Bu cadde üzerinde 1 km ilerlendikten sonra bu caddenin devamı niteliğinde olan Cemil Çiçek Caddesi'ne bağlanılır. Bu cadde üzerinde yaklaşık 300 m ilerledikten sonra dönel kavşaktan sola Taşkınpaşa Sokak'a girilir. Mülk bu sokak üzerinde  200 m ilerde sol kolda konumlanmıştır. Bölgede genel olarak 4-6 katlı ayrık ve blok nizamlı konut ve konut+ticari kullanımlı binalar yer alır. Bölgedeki ticari potansiyel 200 m güneydeki Cemil Çiçek Caddesi ile 300 m batıdaki Fetih Caddesi üzerinde yoğunlaşmıştır. Bölgede kısmen yeni yapılaşmalar devam etmektedir. Bölge belediyenin her türlü alt ve üstyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bölgeye ulaşım toplu ulaşım araçları ile sürekli sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde; Ali Ulvi Kurucu Anadolu İmamhatip Lisesi, Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi, Koyunoğlu İlkokulu, Çimenlik Pazar Alanı ve Adalet Sarayı bulunmaktadır.

Özellikler: Zemin kat 13 nolu Bağımsız 48/863 arsa paylı, zemin kat, 13 nolu bağımsız bölüm onaylı projesinde brüt 60 m2 alana sahip olup; dükkan vasfındadır. Değerlemede taşınmazın projesindeki konumu ve kullanım alanı esas alınmıştır. Taşınmaz dükkan ve lavabo-wc hacimlerinden oluşmaktadır. Dükkan bina girişine sağ tarafta kalmakta olup, binaya Taşkınpaşa Sokak üzerinden bakıldığında ortadaki dükkandır. Dükkan, doğu olmak üzere tek cepheli olup, Taşkınpaşa Sokak'a cephesi 6,05 m'dir.


Dükkanın dış cephesi ve giriş kapısı alüminyum doğrama camekan, zeminleri seramik, duvarları saten boyalı, tavanları ise saten boyalı ve asma tavanlıdır. Mevcutta boş durumdadır.Ana gayrimenkul 863,00 m2 alana sahip arsa üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas yapı tarzında, bodrum, zemin kat ve 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Onaylı projesi ve bağımsız bölüm listesine göre 4 dükkan ve 10 mesken olmak üzere toplam 14 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Dış cephesi klasik dış cephe boyalı, giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven ve sahanlıkları ise mermer kaplıdır. Asansörlü binadaki bağımsız bölümlerin ısınma sistemi kombilidir. Vaziyet planına göre bina girişi, binanın güney cephesinden verilmiş olup, bahçesinde açık otopark alanı bulunmaktadır. Onaylı projesine göre binanın bodrum katında genel depo, elektrik odası ve hidrofor odası, zemin katında 1 bağımsız bölüm numaralı mesken ve 11-12-13-14 bağımsız bölüm numaralı dükkanlar, 1. normal katta 2-3-4 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 2. normal katta 5-6-7 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 3. normal katta 8-9-10 bağımsız bölüm numaralı meskenler, çatı katında ise asansör makine dairesi bulunmaktadır.