1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Konya Hadim Aşağıhadim Mahallesi'nde 18 Dönüm Kiraz Bahçesi

Bankadan 17988m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15081
Metre Kare 17988m2
Ada 433
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Aşağıhadim mahallesi Yoncalık mevkii 433 Ada 1 Parsel Hadim/KONYA

Uzman Görüşü

Bölge genelinde kiraz yetiştiriciliği yapılmakta, eğimli olan bahçe yapısı setlendirme yapılarak bahçe yapılmaya uygun hale getirilmiş, sokak cepheli olması ile göz dolduran, sulu tarıma elverişli olması fırsat sunan, 7.988,16 m2 verimkar kiraz bahçesi; mahalle yerleşkesine yakın olması, kendine ait kuyusu olması ve kadastral yola cephesinin olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz Hadim İlçesi Aşağıhadim Mahallesi Yoncalık Mevkii 433 ada 1 Parselde konumlu 17.988,16 m2 yüz ölçümlü "bahçe" vasıflı mülktür. Tarlanın topografik yapısı amorf formunda kısmen eğimli, kısmi taşlı, kumlu killi toprak yapısına sahip bir arazidir. Tarlanın güneybatısı kadastral yola cepheli olup diğer kenarları diğer tarlalara komşu vaziyette olup herhangi bir yapı elemanı ile çevrili vaziyette olmayıp doğal arklar vasıtası ile birbirinden ayrılmaktadır. Taşınmazın üzerinde su kuyusu yer almakta olup komşulardan alınan bilgiye göre kuyunun sulamaya elverişli olmadığı öğrenilmiştir. 

Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Tarla üzerinde halihazırda 4 adet yabani alıç ağacı, 4 adet armut 90 adet 8­10 yaşlarında kiraz ağacı, 50 adet 5­6 yaşında kiraz ağacı ekili vaziyettedir. İki dere içinde yer alan sulamaya ve yağmur sularını tutması zemin suyunu kullanmak için kat kat teraslama yapılarak ağaçlar yetiştirilmiştir. Mevcut ağaçların 1­2 yıllık bakımları budamaları ve kırılan dallarının kesimi yapılmamıştır. 

 Ulaşım: Konya İli, Hadim İlçesi, Aşağıhadimi Mahallesi Yoncalık Mevkii, 433 ada, 1 parselde konumlu "Bahçe" vasıflı taşınmazdır. Hadim İlçesi, Konya İl merkezinin güney aksında konumludur. Aşağıhadim Mahallesi, ilçenin kuzeydoğusunda, Konya Hadim Karayolu üzerinde, il merkezine 90 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaza, Hocalar Mahallesinin doğusunda devam eden Yavuz Sultan Selim Caddesi kuzey yönde 2,6 km takip edilerek ulaşılmaktadır. Ulaşımı, özel araç vasıtası ile sağlanmaktadır.

 Not: Taşınmaz Hadim Belediyesi sınırları içerisinde 1/100.000 'lik Konya Çevre Düzeni imar planında "doğal karakteri korunacak alanlarda" yer almaktadır. 6537 sayılı Kanuna göre tarla satışları İl Tarım Müdürlüğü görüşleri doğrultusunda yapılacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.