COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Çumra İçeriçumrada 2 Katlı Ev Ahır ve Depo

Bankadan 5 401m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12581
Oda Sayısı 5
Metre Kare 401m2
Ada 212
Parsel 3
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 21
Kat Sayısı 2
İskan Tarihi 23/05/2000
Ruhsat Tarihi 04/05/1999
Arsa Yüzölçümü 1060

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İÇERİÇUMRA Mah. 74924. Sok. No: 8 / ÇUMRA / KONYA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım:  Çumra İlçesi, İçeri Çumra Mahallesinde yer almaktadır. Çumra İlçesi Konya İlinin 45 km güneydoğusunda yer almakta olup taşınmazın yer aldığı İçeri Çumra Mahallesi Çumra İlçesinin 10 km batısında Konya-­Karaman Karayolu üzerinde konumludur. Taşınmaza, İçeri Çumra Mahallesinin ana arteri konumunda olan Konya­-Karaman Karayolunun yerleşke içerisindeki uzantısı durumundaki Karaman Caddesini, Çumra kavşağından batısında dik kesen ve mahallenin batı aksının ana arterlerinden biri olan Çakılkuyu Caddesi 2,2 km takip edildikten sonra caddeyi güneybatısında dik kesen 74924.Sokak güzergahı kullanılarak ulaşılmaktadır. Ulaşımı, mahalle yerleşkesi içerisinde yer alması, caddeye yakın olması sebebi ile kısmen de olsa rahatlıkla sağlanabilmektedir. Çevresinde genel olarak benzer özelliklerde üzerlerinde 1­2 katlı ev ve müştemilat yapıları bulunan arsalar, imarlı boş arsalar, mahalle dış çevresinde tarım yapılan araziler, bahçeler, doğu tarafında Konya­-Karaman Karayolu üzeri petrol istasyonları, mahalle ticari yapıları, İçeri Çumra Mahallesinin ticaret ve sosyal hayatının en yoğun olduğu çarşı merkezi bulunmaktadır.

Özellikler: 1.060.00 m2 yüz ölçümlü arsa ve üzerindeki ev, müştemilat yapıları durumundadır. Parselin doğu kenarı 74924.Sokağa, diğer kenarları komşuluğunda yer alan parseller ile çevrilidir. Parselin çevresi bahçe duvarı ile çevrilmiş olup bahçesi yapılar dışında açık depolama, park alanı şeklinde düzenlenmiştir. Ruhsatlı ev yapısı projesine göre parselin güneydoğu tarafında konumlu olup mahallinde parselin kuzeydoğu tarafında yer almaktadır. Zemin+1 katlı, yığma kargir olarak inşa edilmiştir. Her katı 120 m2 alanlı olup toplam 240 m2 alana sahiptir. Projesine göre zemin kattan oluşmakta olup 4 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo­-wc hacimlerinden oluşmaktadır. Ruhsatı bulunan ancak projede yer almayan 1.katında plan şemasının benzer olduğu düşünülmektedir. Takip mülkü olması sebebi ile dıştan inceleme yapılmış olup dış cephesi sıva çekili durumda, çatısı kiremit örtülü, giriş kapıları metal ve ahşap, pencereleri pvc doğrama ve ısıcam şeklindedir. Parselin güneybatı tarafında yer alan ruhsatsız ahır yapısı, tek katlı, yığma, brüt 96 m2 alanlıdır. Dış cephesi tuğla örülü, çatısı kiremit örtülüdür. Parselin kuzeybatısında yer alan yarı açık depo yapısı, tek katlı, yığma, brüt 35 m2 alanlıdır. Ev yapısının kuzey bitişiğinde yer alan ruhsatsız depo yapısı ise tek katlı, yığma, btür 30 m2 alanlıdır. Tuğla örülü ve kiremit çatı örtülü yapılardır.

Not: 04/05/1999 ­ve 2/11/2006 tarihli yapı ruhsatı ­vardır.23/05/2000 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (İskan) bulunmaktadır. Taşınmazın tapu niteliği "arsa" olarak geçmektedir.