Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kocaeli Gebze'de 3 Katlı Komple Bina (305621)

Bankadan 870m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23324
Metre Kare:
870m2
Ada:
4764
Parsel:
8
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
31
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

2159. Sk. 2-12, Mimar Sinan, 41400 Gebze/Kocaeli

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz eğimli bir arazide konumludur. Parsel dikdörtgen geometrik forma sahip olup, 498,00 m2 alana sahiptir. Parselin Ankara Caddesi'ne cephesi ~21 metre, derinliği ~22 metredir.  Taşınmaz mahallen ise bodrum, zemin, 3 normal katlı müstakil binadan oluşmakta olup, projesinde projesinde bodrum, zemin ve 2 normal katlıdır. Taşınmaz betonarme taşıyıcı sisteme sahiptir. 

 Projesinde bodrum katta 159 m2, zemin katta 137 m2, 1.ve 2.katlarda 200`er m2 olmak üzere toplam 696 m2 alana sahiptir. Mahallen bodrum kat 133 m2 olarak inşa edilmiş olup, inşa edilen yasal alan toplam 670 m2 alana sahiptir. Mahallen bodrum katta 133 m2, zemin katta 137 m2, normal katlarda 200'er m2 olmak üzere toplam 870 m2 alana sahiptir. Projesinde bodrum katta 4 adet kömürlük ve 2 adet daire, zemin katta 4 adet işyeri, hol, wc ve kömürlükler, normal katlarda 2'şer adet daire yer almakta olup, kat irtifakı kurulmamıştır. Projeye göre 4 adet işyeri, 6 adet daireden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi mozaik taş kaplamadır. Dükkan vitrinleri demir doğrama, daire pencereleri PVC doğramadır. Parsel üzerindeki yapıların toplam yasal alanı 670 m2, mevcut alanı 870 m2 olarak hesaplanmıştır.

Not : Yapı Kullanma İzin Belgesi: 05.11.1986 tarihli, 19/22 sayılı (2 adet daire(132 m2) Yapı Ruhsatı: 16.09.1992 tarihli, 08/09 sayılı. (4 adet daire(360 m2), 2 adet işyeri(102m2). Yapılan incelemede 3290 sayılı yasa kapsamında geçici olarak 05.11.986 tarihli yapı kullanma izin belgesi alınmış olup, sonrasında 16.09.1992 tarih 08/09 sayılı geçici inşaat ruhsatnamesi alınmıştır. Ruhsat tarihinden sonra yapı kullanma izin belgesi alınmamıştır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.