COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli Darıca Bağlarbaşı Mahallesinde 5+1 Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 141m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11501
Oda Sayısı 5 + 1
Metre Kare 141m2
Ada 250
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bağlarbaşı Mahallesi, Gürcan Sokak, Barış Apartmanı, No: 11, Zemin Kat, D: 2 Darıca / Kocaeli

Açıklama

Ulaşım: ; Kocaeli İli, Darıca İlçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Gürcan Sokak, Barış Apartmanı, No: 11, Zemin Kat, D: 2 posta adresli yerde bulunur. Tarif olarak; Sokullu Caddesi üzerinde, İstasyon Caddesi - Bayraktepe istikametinde yaklaşık 800 m ilerlenip, sağ tarafta bulunan Eldem Sokağa girilip, sokak üzerinde yaklaşık 130 m ilerlenip, sağ tarafta bulunan Gürcan Sokağa girildiğinde, yaklaşık 80 m sonra sol tarafta No: 11 de bulunmaktadır.

Özellikler: Konu taşınmaz, 1. Bodrum + Zemin Kat, 2/10 arsa paylı, 2 no`lu Bağımsız Bölüm: Dubleks daire vasıflıdır. Binaya giriş kapısı istikametinden bakıldığında, 1. bodrum + zemin sol tarafta bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan yaklaşık ölçümlere göre bodrum katı yaklaşık 72 m², zemin katı ise yaklaşık 69 m² alanlı olmak üzere daire yaklaşık toplam 141 m² alanlıdır. Projesine göre bodrum katında salon, oda, mutfak, banyo, wc ve koridor, zemin katında ise salon, oda, mutfak, banyo, wc ve koridor hacimleri bulunmaktadır. Mevcut durumda ise bodrum katta 3 oda, mutfak, banyo, wc ve koridoru (mutfak, banyo ve wc konumları projesinden farklıdır.), zemin katında ise salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve koridor hacimleri bulunmaktadır. Dairenin bodrum katına proje harici olarak giriş kapısı ilave edilmiştir. Dairenin dış kapıları çelik, iç kapıları panel, pencere doğramaları pvc'den mamul ve çift camlıdır. Zemin Kat: Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanları saten boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı saten boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, dolapları laminat kaplamalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı saten boyalıdır. Banyoda alafranga wc ve lavabo bulunmaktadır. Bodrum Kat: Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanları plastik boyalı ve, kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, dolapları laminat kaplamalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Banyoda alafranga wc ve lavabo bulunmaktadır.

Bina; 250 ada, 4 parsel, 397 m² alanlı arsa üzerine, yaklaşık 8 yıllık, ayrık nizam, betonarme karkas yapı tarzında, 2 bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı katı olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın 2. bodrum katında sığınak, binaya ait depo ve kömürlükler, 1. bodrum katında zemin katta bulunan dairelere ait iyesler, zemin katta ve normal katlarda 2'şer daire, çatı katında 2. katta bulunan dairelerin çatı piyesleri bulunmakta olup, binada 6 bağımsız bölüm (6 daire) bulunmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik boyalı, merdiven basamakları ve kat koridoru zeminleri mermer kaplı, duvarları saten boyalıdır. Binada doğalgaz tesisatı bulunmakta olup, asansör bulunmamaktadır. Bina girişi zemin katta Gürcan Sokak cephesindedir.

Not: 17.05.2010 Tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. 20.03.2010 tarih, bila no'lu statik projesi incelenmiştir. Yerinde yapılan detaylı kolon ölçümlerinde, kolonların kaydırıldığı,perde tipi kolonun uzatıldığı görülmüştür. Binanın taşıyıcı sisteminde yapılan değişikliğin statik projesine uygun hale getirilmesi mümkün değildir. Konu uzmanlığımız dışında olup, taşıyıcı sistemde yapılan değişikliğin binaya etkisi bilinmemekte olup, konu uzmanları tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Taşınmaza ve yapıya ilişkin Tutanak ve zabıt kaydı bulunmamaktadır.