COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Seferihisar Camikebir Mahallesinde 125 m2 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 125m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9212
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 125m2
Ada 231
Parsel 58
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 23
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm B 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İzmir ili, Seferihisar ilçesi, Camikebir Mahallesi, İzmir Caddesi , 39/1 kapı numaralı Bartu Apartmanının (B Blok) 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm

İzmir Seferihisar Camikebir Mahallesinde 125 m2 3+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: İzmir Caddesi üzerinde Urla istikametinden Seferihisar istikametine doğru ilerlerken sol kolda gelen Emniyet Müdürlüğü geçildikten yaklaşık 200m sonra sağ kolda taşınmazın konumlu olduğu ana taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yer aldığı bölgede alt yapı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Bölge, orta düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup, düzenli bir yapılaşmaya sahiptir. Altyapı hizmetlerinden istifadesi tam, ulaşımı kolaydır. Taşınmazın yakın çevresinde genellikle benzer tipte aynı yıllarda inşa edilmiş yapılar bulunmakta olup yeni yapılanmalar da göze çarpmaktadır. Bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Taşınmaz Seferihisar Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır.
Özellikler: 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm projesine göre B Blok girişinin sağ tarafında konumlanmaktadır. Mahallinde tarafımıza gösterilen taşınmaz onaylı mimari projeye göre 3. kat 6 nolu bağımsız bölüme karşılık gelmektedir. 3. kat 5 ve 6 nolu bağımsız bölüm arasında tapuda trampa işlemi yapılması gerekmektedir. 3. kat 6 nolu bağımsız bölüm mimari projesinde brüt 122 m² kullanım alanına sahip olup; antre, hol, salon, mutfak, 3 adet oda, banyo, WC ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde ise mimari projesinden farklı olarak mutfak ve oda hacimlerindeki çiçeklik alanlarının kapalı alana dâhil edilmesi ve ebeveyn banyosu hacminin oda hacmine dâhil edilmesi işlemleriyle mevcut kullanım alanının brüt 125 m²ye çıkarıldığı belirlenmiştir. Projesine göre rapora konu 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm 83/1 Sokak cepheli, tarafımıza gösterilen 3. kat 6 nolu bağımsız bölüm ise İzmir Caddesi cephelidir. Tarafımıza gösterilen taşınmazın (3. kat 6 nolu bağımsız bölüm) salon ve oda zeminleri ahşap parke kaplı, duvarları ve tavanı ise ince sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfak ve banyo zeminleri seramik, banyo duvarları fayans kaplıdır. Tavanları ise ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ise ahşap panel kapıdır. Taşınmazın ısınma sistemi merkezi sistem kaloriferdir. Taşınmazın birçok bölümünde yıpranmalar görülmüş olup detaylı bir tadilata ihtiyacı olduğu gözlemlenmiştir.  Taşınmaz halihazırda boş durumdadır.
Parsel üzerindeki yapılardan A ve B Blok 1, 2, 3 ve 4. normal katlardan oluşmaktadır.  A ve B Bloğun altında yer alan yapı bloklardan bağımsız ve Bodrum ve zemin kattan oluşmaktadır. A ve B Bloğun girişleri ve bağımsız bölüm numaratajları ayrıdır.  Rapora konu taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul (B Blok), incelenen geçerli onaylı mimari projesine göre 1, 2, 3 ve 4. normal katlar olacak şekilde toplamda 4 kattan oluşmaktadır. Ana gayrimenkulün normal katların her birinde 2’şer adet mesken yer alacak şekilde toplamda 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana gayrimenkule (B Blok) giriş merdiven vasıtasıyla 1. normal kat seviyesinden, parselin kuzeyinden sağlanmaktadır.
Not: 15.11.2001 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur. Taşınmazın tapu senedinde 5 nolu bağımsız bölüm yazmakta olup, projede 6 nolu bağımsız bölüme denk gelen  İzmir Caddesi cepheli daire satılıktır. Dairenin kapı numarası 5 olup, asansörün sağında kalmaktadır.