Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İzmir Konak Kültür Mahallesi'nde 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 106m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23394
Oda Sayısı:
3 + 1
Metre Kare:
106m2
Ada:
1298
Parsel:
16
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Merkezi
Bina Yaşı:
50
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
8
İskan Tarihi:
23.07.1975
Ruhsat Tarihi:
29.12.1973
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1
Bağımsız Bölüm:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kültür Mah. 1436 Sk. Bayri Apt. No:3 Kat:1 D:2 Konak / İZMİR

Açıklama

Özellikler: Konu bağımsız bölümün bulunduğu ana gayrimenkul, mahallinde ve onaylı mimari projesine göre A ve B blok olmak üzere 2 adet blok binadan oluşmakta olup projesine göre binada 5 adet işyeri/ofis nitelikli, 17 adet daire nitelikli olmak üzere toplam 22 adet, parselde toplam 44 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.  A blok 2 bağımsız bölümün bulunduğu yaklaşık 50 yıllık bina; 586,50 m² alanlı arsa üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, A ve B blok olmak üzere 2 bloklu olarak inşa edilmiş olup konu taşınmazların bulunduğu A blok, parselin kuzey ucunda, B blok ile bitişik halde konumludur. A blok, zemin + 8 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Blok girişi mahalde ve projesinde zemin kat kuzey cepheden sağlanmaktadır. Mahalde ve onaylı mimari projesinde yapılan incelemelerde; binada toplam 22 adet bağımsız bölüm bulunduğu tespit edilmiştir. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları seramik ve karo mozaik kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Asansörü bulunan binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyalıdır. Açık/kapalı otopark imkanı bulunmayan binada, ısınma kalorifer sistemi ile yapılacak şekilde tesisat mevcuttur. 

2 no.lu bağımsız bölüm binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 1. normal katında ve arka tarafta kalmakta (doğu ve batı cepheli) olup, kullanım alanı onaylı mimari projesine göre ~ 106 m² alanda antre, salon, mutfak, 3 oda, banyo ve 3 balkon alanından oluşmaktadır. Taşınmaz mimari projesi ile kat ve konum olarak uyumlu inşa edilmiş olup taşınmazın içine girilemediğinden alan olarak uyumu tespit edilememiştir. Zeminler; antre, mutfak, banyo ve balkon bölümlerinde seramik, salon ve odalarda ahşap parke kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri plastik boyalı, banyoda fayans kaplamadır. Banyoda küvet, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı ve iç bölümlere açılan kapılar ahşap, pencereler ahşap doğrama; mutfakta dolaplar ahşap ve tezgah sunta malzeme üzeri lamine kaplamadır. Bağımsız bölümde ısınma, merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Halihazırda radyatörler mevcuttur. Taşınmazın kapsamlı tadilat ihtiyacı bulunmaktadır.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.