Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İstanbul Şişli Perpada 3 Adet Dükkan

Şirketten 362m2

Özellikler

Tapu no 8876
Ada 10617
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 25
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 13
Bağımsız Bölüm 1586,1588,1867
Bulunduğu Kat 11

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

İstanbul ili, Şişli ilçesi, Halil Rıfat Paşa Mahallesi, Darülaceze Caddesi, Yüzer Havuz Sokak, No:1/A numaralı Perpa A Blok

Uzman Görüşü

İstanbul'un yoğun olarak kullanılan iş merkezi içerisinde yer alması, Perpa iş merkezindeki doluluk oranının yüksek olması ve bu alanda projelerin görüşülmesi nedeniyle ileriye dönük olarak da yatırım amacıyla düşünülebilir.

Açıklama

Ulaşım: Taşınmazlar; İstanbul ili, Şişli ilçesi, Halil Rıfat Paşa Mahallesi, Darülaceze Caddesi, Yüzer Havuz Sokak, No:1/A numaralı Perpa A Blok binanın 10-11- 12. katındaki 1586 ve 1588 numaralı 'mağaza' nitelikli bağımsız bölümler ve 12. Katındaki 1867 numaralı "mağaza" nitelikli bağımsız bölümdür. Taşınmaza ulaşım ilçenin ana arterlerinden olan ve E-5 karayoluna paralel olarak devam eden Darülaceze Caddesi üzerinde yer alan Perpa girişlerinden sağlanmaktadır. Konu iş merkezini A ve B bloklar olmak üzere 2 bloktan oluşmakta olup, ekspertize konu mülkler A blokta yer almaktadır. Perpa Iş Merkezi elektrik malzemeleri, bilgisayar ve teknoloji donanım malzemeleri, inşaat, mühendislik vb. birçok meslek grubunun büro ve satış mağazası amacıyla kullandığı geniş bir yelpazeye sahiptir.  Taşınmazlara özel araçlar, metrobüs, otobüs ve minibüsler ile kentin bir çok noktasından ulaşım imkanları yüksektir. Taşınmazın bulunduğu bölgede, ana cadde üzerinde zemin katlarda ağırlıklı olarak ticari birimler, üst katlarda ofis birimleri, ara sokaklara doğru konut birimlerinden oluşmaktadır  Taşınmazın bulunduğu iş merkezinin yakın çevresinde orta gelir seviyesine sahip ailelerce mesken olarak kullanılan 6-8 katlı yapılar bulunmaktadır. Ekonomik ömrünü dolduran yapılan yenilenmektedir. Bölgede taşınmazın bulunduğu bina ile benzer nitelikli bina bulunmamaktadır. 

Özellikler: 1586 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz A Blok'ta, 10, 11 ve 12. Katta konumludur. Ana girişi 11. Katta bulunmakla olup, taşınmaz 11. Katta A bloğu merkezinde bulunan yürüyen merdiven holünden bina giriş yönüne doğru ilerlendiğinde sağ tarafta konumludur. Perpa A Blok Yönetiminde incelenen kat planlarına göre uygun konumda yer almakta olup, kat planları üzerinde ölçü bulunmamaktadır. A Blok Yönetimi'nden alım sözlü bilgiye göre yaklaşık 154 m2 alaylı olduğu bilgisi alınmış olup, 10. Normal katın 50 m2 11. Normal katın 54 m2, 12. Normal katın ise 50 m2 büyüklüğe sahip olduğu düşünülmektedir. Mevcut durumda taşınmazın kat, kattaki konum ve alan olarak incelenen kat planları ile uyumlu olduğu görülmüştür. Yerinde yapılan  tespitlere göre 1586 nolu bağımsız bölüm değerlemeye konu 1588 ve 1867 nolu bağımsız bölümlerle birleştirilmiştir. İç mekan düzenlemesinde değişiklikler yapılmış olup 1586 nolu bağımsız bölüm içerisinde yer alan merdiven kovasının iptal edildiği ve katlar arasındaki bağlantının sadece 1588 nolu bağımsız bölüm sınırları içerisinde kalan merdiven kovanı ile sağlandığı görülmüştür. 

1588 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz A Blok'ta, 10, 11 ve 12. Katta konumludur. Taşınmazın ana girişi 11. Katta bulunmakla olup, taşınmaz 11. Katta A bloğu merkezinde bulunan yürüyen merdiven holünden bina giriş yönüne doğru ilerlendiğinde sağ tarafta konumludur. Perpa A Blok Yönetiminde incelenen kat planlarına göre uygun konumda yer almakta olup, kat planları üzerinde ölçü bulunmamaktadır. A Blok Yönetimi'nden alma sözlü bilgiye göre yaklaşık 158 m2 alanlı olduğu bilgisi alınmış olup, 10. Normal katın 51 m2 11. Normal katın 56 m2, 12. Normal katın ise 51 m2 büyüklüğe sahip olduğu düşünülmektedir. Mevcut durumda taşınmazın kat, kattaki konutu ve alan olarak incelenen kat planları ile uyumlu olduğu görülmüştür. Yerinde yapılan tespitlere göre 1588 nolu bağımsız bölüm değerlemeye konu 1586 ve 1867 nolu bağımsız bölümlerin birleştirilmiştir. İç mekan düzenlemesinde değişiklikler yapılmış olup, katlar arasındaki bağlantı,. sadece 1588 nolu bağımsız bölüm sınırları içerisinde kalan merdiven kovanı ile sağlandığı görülmüştür.

1867 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz A Blok'ta, 12. Katta konumludur Taşınmazın ana girişi 12. Katta bulunmakta olup, 15 nolu asansörden, bina giriş yönüne doğru ilerlendiğinde sol tarafta konumludur. Perpa A Blok Yönetiminde incelenen kat planlarına göre uygun konumda yer almakta olup, kat planları üzerinde ölçü bulunmamaktadır. A Blok Yönetimi'nden alınan sözlü bilgiye göre yaklaşık 50 m2 alanlı olduğu bilgisi alınmış olup, mevcut durumda taşınmazın kat, kattaki konum ve alan olarak incelenen kat planları ile uyumlu olduğu görülmüştür. Yerinde yapılan tespitlere göre 1867 nolu bağımsız bölüm değerlemeye konu 1588 ve 1586 nolu bağımsız bölümlerle birleştirilmiştir. İç mekan düzenlemesinde değişiklikle yapılmıştır. 

Taşınmazların zemin döşemeleri ofis bölümlerinde laminat parke ve halı kaplama olup, koridor mutfak ve WC alanlarında seramiktir. İç kapılar Amerikan panel kapı, dükkan kapısı ise cam malzemedendir. Ofis bölümleri cam bölmeler ile birbirinden ayrılmıştır. WC ve mutfak alanlar 10. Normal katta yer almaktadır. 10. Normal kattan direk araç bağlantısı bulunmaktadır.