COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Sancaktepe Sarıgazi Mahallesinde Depolu Dükkan

Bankadan 106m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12095
Metre Kare 106m2
Ada 178
Parsel 9
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 4
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4
Ruhsat Tarihi 17/07/2014
Bağımsız Bölüm 10
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Sarıgazi Mah., Berceste Sok., No:6-8-A, Sancaktepe/İSTANBUL

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Sancaktepe merkezde, ulaşımı ve konumu çok iyi, zemin katta 52 m2 kapalı alana ilaveten + bodrum katında da 52 m2 depolu toplam 104 m2, alüminyum doğrama iskelet vitrin , zeminler granit, duvarlar alçı sıva boyalı GİRİŞ KAT YENİ DÜKKAN
Özellikler: Gayrimenkul, Sarıgazi Mahallesi, 178 Ada 9 Parsel üzerinde yer alan 1 bodrum, zemin, 4 normal kat ve çatı katından oluşan yapının zemin katında konumlanmış olan 10 bağımsız bölüm nolu (6­8A kapı nolu) dükkandır. Projesi ve mahalline göre, zemin katta, bina girişine göre sağ cephede yer almaktadır. Taşınmaz 3 cepheli olup, güney, doğu ve kuzey konumludur. Onaylı mimari projesinde zemin katı yaklaşık 52m² brüt kullanım alanlı olup, dükkan ve wc hacimlerinden, bodrum katı ise yaklaşık 54m² brüt kullanım alanlı olup, depo ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz toplamda 106m² brüt kullanım alanlıdır. Mahallinde alan olarak projesine uygun olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın zemini seramik yer karosu kaplı, duvarları boyalıdır. Giriş kapısı ve cephesi camlı alüminyum doğramadır. Berceste sokağa yaklaşık 6m cephesi bulunmaktadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması bina içi kalorifer tesisatıyla kombi üzerinden sağlanmaktadır. Dükkan halihazırda boş durumdadır.
10 nolu bağımsız bölüm 272,76m² alanlı geometrik olarak dikdörtgen forma yakın ve 
topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olan arsa üzerinde yer alan ayrık yapı nizamında, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş bina içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında zemin katta yer alan dükkanlara ait depo hacimleri, zemin katında 2 adet dükkan ve bina giriş holü, 1. ile 4.normal katlarında katta 2 adet daire yer almaktadır. Binada toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapı tüm cephelerinde yer yer kompozit detaylı sese ve ısıya karşı dayanıklı mantolama üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Bina girişi güney cephe ve zemin kat düzeyinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı çelik kapıdır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır.

Ulaşım: Röper noktası olan Atatürk caddesinde Osmangazi caddesi yönünde ilerlenirken sağ kolda bulunan Namık Kemal caddesine girilir ve ilk sağ sokak olan Berceste sokağa dönülür, sokak üzerinde yaklaşık 45m ilerledikten sonra sağ kolda bulunan 6­-8 bina numaralı konu taşınmaza ulaşılır. Konum itibari ile ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu muhit genellikle orta gelir grubuna hitap eden cadde üzerinde yer alan yapıların zemin katlarının ticari, normal katların konut amaçlı olarak kullanımının yaygın olduğu bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde yer alan, Özel Bölge Hastanesi ve Osmangazi İlkokulu röper noktası olabilecek yapı niteliğindedir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: 17/07/2014 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.