COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Sancaktepe Alya Konakları Sitesi'nde 3+1 Çatı Katlı Daire

Bankadan 3 + 1 143m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15292
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 143m2
Ada 484
Parsel 21
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 6
İskan Tarihi 21/07/2016
Ruhsat Tarihi 01/07/2013
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm C-17

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yunus Emre Mahallesi, Latife Sokak, Alya Konakları Cblok, No:5C Kat:4 Daire:17 SANCAKTEPE / İSTANBUL

Uzman Görüşü

Merkezi bir konumda, site içinde 7/24 güvenlikli, çocuk oyun alanı, peyzaj alanı ve kapalı otopark bulunan, kat mülkiyetli Brüt 143.00 m2 son kat daire; yeni ve site özellikli binada yer alıyor olması, ulaşım imkanlarının kolay olması,­ iskanlı olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: 17 no'lu bağımsız bölüm: binanın 4.normal katında konumlu olup bina girişine göre sol ön cephede konumludur. Onaylı mimari projesine göre 4. Kat: salon, mutfak, 3oda, hol, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 97 m2 alanlı. çatı katı 2 oda + mutfak nişi. banyo + wc ve teras hacimlerinden oluşmakta olup 46m2 kapalı alanlı + 25 m2 teras alanlıdır. Taşınmaz projesine göre I43 m2 kapalı alanlı +25 teras alanlıdır. İç kullanım alanında değişiklik olduğu, wc ve banyo bölümünün birleştirildiği bilgisi alınmıştır. 

Bina girişi zemin kat seviyesinden Latife Sokak üzerinden bakıldığında binanın sol cephesinden güney doğu yönünden projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Bina diş cephesi boyalı olup kısmen dekoratif ahşaplarla süslüdür. Bina giriş kapısı çeliktir. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. 

Ulaşım: İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Yunus Emre Mahallesi, Latife Sokak Alya Konakları 5C kapı nolu C Blok 4. katında konumlu 17 nolu çatıda odaları olan dairedir. Taşınmaza ulaşım için: Atatürk Caddesi üzerinde Yenidoğan Köseoğlu Cami başlangıç kabul edilerek Paşaköy gişeler istikametinde doğu yönünde ilerlenilir. İlk trafik ışıklarından sola Bahçelievler Caddesine dönülür ardından Veysel Karani Caddesi üzerinde yaklaşık 70m devam edilerek sonra sol kolda Latife Sokak köşesinde kalan konu taşınmazın konumlu olduğu Alya Konakları Sitesine ulaşılır. Bölge alt ve orta düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup, taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı 4-6 katlı müstakil ve site şeklinde yapılaşmalar söz konusudur. Yapılaşmanın yoğun olmadığı bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi Yenidoğan İtfaiye İstasyonu, İBB Sancaktepe Yenidoğan Yüzme Havuzu gibi referans noktaları bulunmaktadır. 

Not: 01/07/2013 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. 21/07/2016 tarihli iskan belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın tapu vasfı Çatı Odaları Olan Daire'dir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.