İstanbul Büyükçekmece Yenimahalle'de 1+1 Daire

 • Bankadan
 • 55 m2
 • 1 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   1808
  • Pafta
   -
  • Ada
   225
  • Parsel
   1
  • Tapu Bilgisi
   Kat İrtifaklı
  • Isıtma Sistemi
   Doğalgaz Sobası
  • Bina Yaşı
   20
  • Kat Sayısı
   4
  • Bulunduğu Kat
   1
  • Bağımsız Bölüm
   3

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Teminat Bedeli
   !
   % 10

Harita

Açıklama

Açık adres: İstanbul ili, Büyükçekmece ilçesi, Yenimahalle Mahallesi, Detay Sokak, 225 ada, 1 parsel üzerinde konumlu olan, 8 kapı no.'lu apartmanın 1. normal katındaki 3 bağımsız bölüm no.'lu meskendir.

Ulaşım: Taşınmaza; D100 karayolu üzerinde Silivri yönünde ilerlerken Yenimahalle otobüs durağından sonra sağ koldaki Yalı caddesine girdikten sonra bu cadde üzerinde sağ kolda bulunan Örgün sokak devamındaki Detay sokağa erişimle ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz, ilçe merkezine ve D100 ana ulaşım aksına yakın konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde kısmen gayrimenkul ile benzer nitelikteki 2 - 3 katlı, konut amaçlı kullanılan, yapılar yer almaktadır. Teşınmaza yaklaşık 400 metre mesafede D100 ana ulaşım aksı yer almaktadır. Düşük ve orta gelir düzeyine sahip kişilerce tercih edilen bölgeye ulaşım, otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır.

Özellikler: Taşınmazın yer aldığı, yaklaşık 20 yıllık olan ana gayrimenkul, 401 m2 yüz ölçüme sahip imar parseli üzerinde, 3B yapı sınıfında  ve ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Ana gayrimenkul, 21.03.1995 tarih ve 95/21 no.'lu kat irtifakına esas mimari projesine göre; zemin ve 2 normal kattan oluşmakta olup, toplam 4 katlıdır. Projesinde yapılan incelemeye göre bina girişi; zemin katta yer almakta olup, yapının cephe aldığı Detay sokaktan bakıldığında ön ve arka cephedendir. Apartmanın merdiven ve sahanlıkları, mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Binanın ana giriş kapısı, demir doğramadır. Asansör yer almamakta olan binanın dış cephesi, sıva üzeri dış cephe boyasıdır. Ana gayrimenkul kısmen bakımlı olup, tadilat gerektirmektedir. Yapı, eğimsiz arazide ve 1. derece deprem bölgesinde yer almaktadır. Mahallinde yapılan incelemeye göre bina girişi Detay sokaktan bakıldığında sol yan cephede konumlu olup, projesine aykırı olarak 1 adet kat ilavesi yapıldığı görülmüştür. Ana Gayrimenkulün İçindeki Konumu: 3 no.'lu bağımsız bölüm, zemin kat girişli ana gayrimenkulün 1. normal katında, merdiven çıkış yönüne göre sol tarafta ve Detay sokaktan bakıldığında arka, sağ ve sol cephelerde konumlanmıştır. Mahallinde kapı numarası bulunmayıp, UAVT kodu; 2236921769'dur. Planlama Özellikleri: 1. normal kattaki 3 no.'lu bağımsız bölüm, onaylı kat irtifakına esas mimari projesine göre; antre, salon + mutfak nişi, 1 oda, banyo + wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt alanı 55 m2'dir. Yerinde yapılan incelemelerde taşınmazın onaylı kat irtifakına esas mimari projesiyle onum ve alan olarak uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Projesindeki oda hacmi yerine mutfak hacmi olarak kulanılmaktadır. Dekorasyon özellikleri: Taşınmazın salon ve odalarının zeminleri seramik kaplı, duvarları ve tavanları ise yıpranmış olup tadilat gerektirmektedir. Mutfak hacminin zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanları ise yıpranmış olup tadilat gerektirmektedir. Mutfak hacminin zemini seramik kaplı duvarları ve tavanı tadilat gerektirmektedir. Daire giriş kapısı ahşap ancak deforme olmuş durumda, iç kapılar ahşap, pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Mutfakta tezgah ve armatürler mevcut olmayıp, dolaplar mevcut durumdadır. Banyoda vitrifiye ve armatürler mevcuttur. Doğalgaz kombili ısıtma sistemine sahip dairede kombi mevcut olup, daire bakımsız durumdadır.

Daire merkezi bir konumda olması ve sahile yakın olması açısından yatırım amaçlı değerlendirilebilir.

Gizle Hepsini Gör