Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İstanbul Büyükçekmece Türkoba Mahallesinde 262 m2 6+1 Villa

Bankadan 6 + 1 262m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 6826
Pafta 0
Ada 110
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 14
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 1936

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Türkoba Mah. Burcu Sk. Tepekent Villaları No:7 Büyükçekmece/Istanbul

Açıklama

Ulaşım: E5 Karayolu üzerinde Büyükçekmece ilçesinden Silivri ilçesi istikametine gidilirken, Güzelce-Tepecik Kavşağı`ndan, sağ kolda Tepecik istikametine doğru dönülür. Yaklaşık 1 km ilerledikten sonra, sol kolda bulunan Kooperatifller Caddesi takip edilir. Bu caddenin bitiminde Tepekent Villaları Site girişine ulaşılır. Site girişinde bulunan kavşaktan sol kolda yeralan Mustafa Kemal Atatürk Caddesi`ne girilir. Cadde boyunca yaklaşık 2 km ilerledikte sonra, sağ kolda bulunan Özgürlük Caddesi`ne girilir. Bu cadde üzerinde 1 km ilerledikten sonra, sağ kolda Zeki Bora Caddesi ve ilk sağ kolda bulunan Burcu Sokağa girilerek, konu gayrimenkulun bulunduğu bölgeye ulaşılır. 

Özellikler: Konu taşınmaz zemin + normal + çatı kattan oluşmaktadır. Proje alanı 262m2 + 40m2 terastır.

Zemin Kat: Projesine göre; salon, mutfak, yemek odası, teknik oda, wc, hol ve 2 adet teras hacimleri bulunmakta olup, 100m2 + 40m2 teras alanlıdır.

Normal Kat: Projesine göre; 3 adet oda, soyunma odası, 2 adet banyo, hol ve 3 adet balkon hacimleri bulunmakta olup, 98m2 brüt alanlıdır. 

Çatı Katı: Projesine göre; 2 adet oda, banyo, hol ve 2 adet balkon hacimleri bulunmakta olup, 64m2 brüt alanlıdır.

Konu taşınmazın içi görülmemiştir.Villa çevresi duvar üzeri telli çit ile çevrilidir. Ana giriş kapısı demir ferforjedir. Ayrıca araç giriş kapısı sürgülü demir kapıdır. Villa arka bahçesinde bir adet yüzme havuzu bulunmakta olup, bahçe peyzajı iyi durumdadır. Villa dışında bahçe girişinin sağ tarafında bir adet tek katlı yapı bulunmaktadır.

Konu taşınmazın yer aldığı Tepekent Villaları, 6 milyon m2 arazi üzerine kurulu 1830 adet müstakil dubleks villadan oluşmaktadır. Büyükçekmece gölünün batısında E5 karayolu ve TEM otoyolları arasında Çatalca yolu üzerinde Türkoba Köyü Tepecik beldesinde yer almaktadır. İski su havzasında yer alan kent alanının yerleşim planları yapılaşma şartları gereğince 2000 m2 arsalar %10 emsal ve 5000 m2 arsalar ise; %8 emsale göre 2 kat (h=6.50 m.) olarak projelendirilmiştir. Mimari tasarım 44 değişik tipte villadan oluşmaktadır. Bunun yanında kent için sosyal donatı alanlarında tüm fonksiyonlara yer verilmiştir. Proje kapsamında 4 adet Ticaret Merkezi, 1 adet Özel Üniversite, 1 adet Yönetim Binası, 1 adet Temel Eğitim ve 1 adet Lise, 1 adet Sağlık Tesisi, 2 adet Kreş, 1 adet Telekom Binası, 1 adet Teknik Altyapı alanı, İdari Bina, Sosyal Tesisler, Sağlık Ocağı ile 1 adet Sentetik çim Futbol sahası, 3 adet Tenis kortu ve 1 adet Basketbol sahasından oluşan Spor Alanları, ayrıca kent genelinde Park ve gölet alanları mevcuttur. Toplam 63 adet villa yeralmaktadır. Her villanın müstakil bahçesi ve otopark alanı mevcuttur. Bazı villaların yüzme havuzu bulunmaktadır.