COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Hatay Reyhanlı Cumhuriyet Mahallesinde Bina

Bankadan 1 145m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12589
Oda Sayısı 1
Metre Kare 145m2
Ada 0
Parsel 2441
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Bina Yaşı 2
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 1
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Cumhuriyet Mahallesi, 2.Eski Sanayi Caddesi, No:25 Reyhanlı/HATAY

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: 2441 Nolu parsel 145,78 m2 yüz ölçümlü olup tapu kayıtlarında "ARSA" vasıflıdır. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahip olup yol seviyesindedir. Geometrik olarak dikdörtgen şekline benzemektedir. Parselin doğu yönüne 2.Eski Sanayi Caddesine cephesi yaklaşık 9,7m. ve derinliği ise yaklaşık 15m. dir. Hali hazırda parsel üzerinde, bitişik nizamda, betonarme karkas sistemde inşa edilmiş zemin kattan ibaret bina bulunmaktadır. Reyhanlı Belediyesinde yapılan araştırmada mevcut bina için hazırlanmış/onaylanmış herhangi bir yasal evrak (mimari proje, yapı ruhsatı, iskan belgesi vb.) bulunmamaktadır. Bina yaklaşık brüt 145m2 alanlıdır. Bu doğrultuda parsel üzerindeki yapı 145 m2 alanlı olarak kabul edilmiştir. Ayrıca yapının üzerinde, çatı kat şeklinde sundurma oluşturulmuştur. Taşınmaz, mahallinde tek katlı, dükkan olarak kullanılmaktadır. 
Ulaşım: Adresin açık tarifi, Reyhanlı Belediyesi Hizmet Binasının önünden 
geçen Atatürk Caddesi üzerinde kuzey yönünde yaklaşık 550 metre ilerlenir ve Saat Kulesine ulaşılır. Saat Kulesinin kuzey yönündeki Tayfur Sökmen Caddesi üzerinde yaklaşık 230m. ilerledikten sonra sağ tarafa Eski Sanayi Caddesine dönülür. Cadde üzerinde yaklaşık 60 metre ilerledikten sonra sağ tarafa 2.Eski Sanayi Caddesine dönülür ve yaklaşık 20m. ileride sağ tarafta yer alan değerlemesi yapılan taşınmaza ulaşılır. Ulaşım, yakın konumdan geçen toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge ticari fonksiyonlu olarak gelişmiş olup benzer nitelikte iş yerleri, yer yer zemini ticari üzeri mesken amaçlı kullanılan 2, 3, 4 katlı binalar bulunmaktadır. Bölgede teknik alt yapı ve belediye hizmetleri mevcuttur.
Not: Parsele ait "ARSA" tapusu satılıktır. Parsel üzerindeki yapıya ait herhangi bir evrak bulunmamaktadır. Taşınmaz 2. Derece Askeri Bölgede yer almaktadır.