COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Hatay Kırıkhan Kurtuluş Mahallesinde Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 212m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12388
Oda Sayısı 5 + 1
Metre Kare 212m2
Ada 0
Parsel 5776
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 3
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 11

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kurtuluş Mahallesi, Öğretmenevi Sokak, Mehmet Özkan ve Ort. Sit., No:3/11 Kırıkhan/Hatay

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Tercih edilen nezih bir bölgede, Ulaşım kolay ve çeşitli, bakımlı binada, her iki katı da yüksek tavanlı normal kat şeklinde olan, normal katı 106 m² ve çatı katı 106 m² olmak üzere toplam 212 m² alana sahip DUBLEKS

Özellikler: Taşınmaz 4.normal ve çatı katta ve bina girişine göre sağ cephede konumlu (11) bağımsız bölüm no'lu dubleks meskendir. Taşınmaz 3.normal katı, 106 m2 yapı inşaat alanlı olup 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup, çatı katı, 50 m2 yapı inşaat alanlı olup 2 oda, hol ve , wc ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz toplam 156 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Normal katında balkon hacminin yaklaşık olarak 3 m2 lik bölümünün kapatılarak taşınmaz alanına dahil edildiği, ayrıca katlar arasında bağlantı sağlayan merdivenin yerindeki durumda iptal edilerek taşınmazın iki ayrı daire olarak kullanıldığı belirtilmiştir. Çatı katında ise kapalı çatı olarak görülen bölümün yaklaşık olarak 56 m2 lik bölümünün kapatılarak taşınmaz alanına dahil edildiği belirtilmiştir. Taşınmaz mevcut durumda normal katı 106 m2 ve çatı katı 106 m2 olmak üzere toplam 212 m2 alana sahip olmuştur.
Taşınmaz Hatay İli, Kırıkhan İlçesi, Merkez Mahallesi, 5776 parsel sayılı, 461 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde betonarme karkas yapı tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş 1 adet yapı bulunmaktadır. Taşınmaz, 4.normal katta ve katta bina girişine göre sağ cephede yer almaktadır. Bina; bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu binanın girişi zemin kattan binanın kuzeydoğu cephesinden sağlanmaktadır. Bina ana kapısı demir doğramadır. Taşınmaz binanın: bodrum katında; zemin katta yer alan 13 bağımsız bölüm numaralı işyerine ait eklenti ve sığınak, zemin katında; 2 adet işyeri ve bina girişi, 1.2.3.normal katların her bir katında 3’er adet mesken, çatı katında 3 adet dubleks mesken olmak üzere toplam 14 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı durumdadır. Bina giriş zemini ve merdivenler mermer kaplanmış olup, bina içi ortak alan duvarları boyalı durumdadır.
Not: 27.09.2013 tarihli ve 118 sayılı yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır.
         12.05.2015 tarih ve 91 sayılı tadilat yapı ruhsatı bulunmaktadır.
         02.02.2016 tarih 18 yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.