Giresun Eynesil Derebaşı'nda 3950m2 Fındık Bahçesi

Bankadan • 3950m2

Özellikler

Tapu no 6758
Pafta 49.49-S
Ada 208
Parsel 15
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Derebaşı Mah. Mustafa Yüksel Cadddesi 208 Ada 15 Parsel Eynesil/Giresun

Açıklama

Ulaşım: Gayrimenkule ulaşım için ilçe merkezinin kuzeydoğusunda bilinen Eynesil Meslek Yüksek Okulunun önünden geçen Trabzon-Giresun Yolu üzerinde yaklaşık 100m kuzeydoğu istikametinde ilerlendiğinde, sağ kolda bulunan AK-FA Çay Fabrikasının doğu bitişiğinde bulunan ismi belli olmayan sokağa girilir. Sokak üzerinde yaklaşık 200m güneydoğu istikametinde ilerlendiğinde, İsmi belli olmayan sokak ile Mustafa Yüksel Caddesinin kesiştiği köşe başında sol kolda bulunan 208 ada, 15 parsel ekspertize konu taşınmazdır. Gayrimenkul, AK-FA Çay Fabrikasına yaklaşık 20m, Eynesil Meslek Yüksek Okuluna yaklaşık 150m, Hükümet Konağına ve İmam Hatip Lisesine yaklaşık 300m mesafelerde doğu istikametinde, Trabzon-Giresun Yoluna ve Yeşil Camiye yaklaşık 1300m mesafede güney istikametinde, Mustafa Yüksel Caddesinin kuzeybatı istikametinde bulunmaktadır. Gayrimenkul ilçe merkezine yakın olduğundan ulaşım problemi yoktur.

Özellikler: Ana gayrimenkul; 208 ada, 15 nolu parsel 3.950,18m2 alanlı fındık bahçesi ve tarla vasıflı taşınmazdır. Parsel düz bir topoğrafik yapıya sahip olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Eynesil Belediyesi İmar servisinden yapılan inceleme sonucunda, söz konusu parsel belediye sınırları içerisinde, imar planında konut alanı içerisinde, ön bahçe çekme mesafesi 5m, yan  bahçe çekme mesafesi 3m olacak şekilde ayrık nizamda 5 kata kadar imarlı olduğu beyan edilmiştir. Ayrıca söz konusu parselin yaklaşık 482m2 yola terki bulunduğu beyan edilmiştir. Parselin imar planına göre kuzey ve batı cephesi imar yolu ile güney ve doğu cephesi yan parsel ile sınırlandırılmıştır. Kuzey imar yolu henüz açılmamıştır. Parselin kuzey imar yoluna cephesi yaklaşık 59m, derinliği batı yola yaklaşık 61m olduğu beyan edilmiştir. Ayrıca parselin yerinde yapılan incelemede batı köşesinde bulunan yaklaşık 80m2 alanlı mezarlığın parsel içerisinde kaldığı, ancak bu alanın büyük bir kısmı yol alanı olarak terkedilecek alan içerisinde kaldığı düşünülmektedir.

Söz konusu parsel imar planında konut alanı içerisinde, ön bahçe çekme mesafesi 5m, yan bahçe çekme mesafesi 3m olacak şekilde ayrık nizamda 5 kata kadar imarlıdır. Ayrıca söz konusu parselin yaklaşık 482m2 yola terki bulunmaktadır.