Eskişehir Tepebaşı Uluönder Mahallesinde 3+1 100 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 100m2

Özellikler

Tapu no 8893
Ada 2183
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 36
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 12

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Uluönder Mah. 2183 ada 4 parsel tepebaşı/eskişehir

Eskişehir Tepebaşı Uluönder Mahallesinde 3+1 100 m2 Daire

Açıklama

Ulaşım: Bölgenin ana arterlerinden olan İsmet İnönü-2 Caddesi ile Cansen Sokak kesişimi referans alınarak, Cansen Sokak üzerinde güneybatı yönünde 215 m devam edilir ve yolun sağ kolunda konumlu ana taşınmaza ulaşılır. Ana taşınmaza ulaşım Cansen Sokak cephe hattından ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu ana taşınmaz, kuzeybatıda Hasyurt Sokak ile güneydoğuda Cansen Sokak cepheli ara konumlu parsel üzerinde yer almaktadır. Bölgede yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmıştır. Bölgedeki yapıların çeneli 1-5 yıllık binalardan ve eski 30-40 yıllık binalardan oluşmaktadır. Bölgedeki yeni yapılar eski ekonomik ömrünü tamamlamış binalar yıkılmak suretiyle yerlerine ya da mevcut boş arsalar üzerine inşa edilmektedir. Bölge orta gelir grubu aileler tarafından tercih edilmektedir. Bölge sakinleri günlük ihtiyaçlarını taşınmaza yakın konumlu olan İsmet İnönü-2 Caddesi üzerinde bulunan küçük ölçekli işletmelerden sağlayabilmektedir. Alt yapının tamamlanmış olduğu bölgede, belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölgeye ulaşım toplu ulaşım araçları ile sağlanabilmektedir. 
Özellikler: 1/20 arsa paylı 2. normal kat, 12 numaralı bağımsız bölüm, projesine göre 100 m2 brüt alanlı olup, mesken vasfındadır. Projesine göre taşınmaz salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 2 balkon, antre ve koridor alanlarından oluşmaktadır. Taşınmaz kuzeybatı ve güneybatı cephelidir. Taşınmaz Cansen Sokak cephe hattından, zemin kat seviyesinden sağlanan bina girişine göre sol, arka tarafta konumludur. Ana taşınmazın bodrum katında, taşınmaza ait, tapu kayıtlarında da eklenti olarak belirtilen 5 m2 alanlı kömürlük hacmi bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ise ahşap panel kapıdır. Pencereleri ahşap doğramadır. Salon zeminleri ahşap parke kaplı, odalarda zeminler marley kaplı, antre, mutfak ve koridor zeminleri seramik kaplı, banyo ile wc zemini ise seramik kaplıdır. Mesken içerisinde tüm kuru hacimlerde duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı. banyo ile wc alanında ise tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mutfak dolaplar laminant olup tezgahı mermerdir. Banyo alanında küvet, wc alanında ise klozet ve lavabo bulunmaktadır. Meskende ısınma sistemi doğalgazlı merkezi sistem kalorifer ile sağlanmakta olup, daire içerisinde döküm radyatör kalorifer petekleri kullanılmıştır.
Taşınmazın konumlu olduğu site 2183 ada, 3 no.lu parsel üzerinde A Blok, 4 no.lu parsel üzerinde B Blok (ana taşınmaz), 5 no.lu parsel üzerinde C Blok ve 6 no.lu parsel üzerinde D Blok olmak üzere toplam 4adet bloktan oluşmaktadır. Tüm bloklar farklı parseller üzerine inşa edilmiştir. Ana gayrimenkul 1378,00 m2 lik arsa üzerinde, betonarme karkas yapı cinsinde ayrık nizamda bodrum + zemin + 4 normal kat olarak toplamda 6 katlı inşa edilmiştir. Taşınmazın parseli kuzeybatıda Hasyurt Sokak ile güneydoğuda Cansen Sokak cephelidir. Ana taşınmaza ulaşım Cansen Sokak cephe hattından zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Projesine göre değerleme konusu taşınmazın bulunduğu binada, bodrum katında sığınak ve 20 adet kömürlük eklentisi, zemin katında 4 adet mesken ve bina girişi, 1. normal kat dahil olmak üzere diğer tüm normal katlarında 4'er adet mesken olmak üzere binada toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün dış cepheleri ısı yalıtım üzeri siyah ve dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven ve balkon korkulukları demir profilden imal edilmiştir. Duvarlar kat sahanlıklarında ve merdivenlerde tavana kadar plastik boyalıdır. Zeminler bina girişi, kat sahanlıkları ve merdivenlerde mozaik desenli dökme beton kaplıdır. Binanın ısınma ihtiyacı merkezi sistem kalorifer ile sağlanmakta olup, yakıt türü doğalgazdır. Binanın içerisinde asansör bulunmamaktadır.