COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Eskişehir Tepebaşı Şirintepe Mahallesinde Depolu Dükkan

Bankadan 165m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11954
Metre Kare 165m2
Ada 8843
Parsel 12
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 8
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 3
Bağımsız Bölüm 10
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ŞİRİNTEPE Mah. YAYLAPINAR Sok. No: 71 A / TEPEBAŞI / ESKİŞEHİR uavt: 2410344697

Açıklama

Özellikler: 10 no.lu bağımsız bölüm binaya Yaylapınar Sokak üzerinden ana giriş kapısı yönünden bakıldığında, zemin katında bina giriş kapısının sağında konumlanmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre zemin kat 117m2 , bodrum kat 67m2 olmak üzere toplam 184 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın yerinde yapılan ölçümde bodrum katta ~11m2, zemin katta ise ~8m2 lik küçülme olduğu tespit edilmiştir. Bu alanlar (11) numaralı bağımsız bölüm tarafından kullanılmaktadır. Mevcut durumda zemin katı 109m2, bodrum katı 56m2 olmak üzere toplam 165 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmaza giriş kaldırım üzerinden bir basamak çıkılarak sağlanmaktır. İş yeri kapısı camlı demir doğrama olup, camekanları takılıdır. Taşınmazın zemin katında iş yeri hacmi ve tuvalet hacmi yer almaktadır. İş yeri zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Tuvalet zemini seramik kaplama, duvarlar tavana kadar fayansla kaplıdır. Bodrum katına inişi sağlayan merdivenler basamakları mermer kaplama olup, merdiven korkulukları alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Bodrumda yer alan depo hacminin zemini seramikle kaplıdır. Duvarlar alçı üzerine plastik boyalıdır.
Taşınmazın bulunduğu bina, 221 m2 alanlı parsel üzerine, betonarme karkas tarzda, bitişik 
nizam yapı düzeninde, bodrum + zemin + 3 normal kat (toplam 5 kat) şeklinde inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında, 2 işyeri deposu ve sığınak vardır. Zemin katında 2 işyeri ve bina girişi, 1. katında 3 mesken, 2. katında 3 mesken, 3. katında 3 mesken olmak üzere toplamda 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yaylapınar Sokağa ve Erdener Sokağa cepheli olup binaya giriş güney cepheden Yaylapınar Sokak üzerinden ve zemin kattan sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır.
Ulaşım: İsmet İnönü-2 Caddesi ile Eskişehir Üniversitesi Eczacılık Kapısının kesiştiği yerden İsmet 
İnönü-2 Caddesi üzerinden batı istikametinde 70 m ilerledikten sonra sağımızda kalan Yetişenler Sokağına dönülür. Yetişenler Sokak üzerinden 780 m ilerledikten sonra sağımızda kalan Yaylapınar Sokağına dönülür. Taşınmazın yer aldığı bu sokak üzerinde 60 m ilerledikten sonra solumuzda kalan binaya ulaşırız. Taşınmaz köşe parsel konumludur. Taşınmazın yakın çevresi iskan mıntıkası şeklinde gelişme göstermiş olup genel itibari ile 3-4 katlı apartman tarzı yapılaşmalardan oluşmaktadır. Yakın civarında Eskişehir Anadolu Üniversitesi bulunmaktadır. Ulaşım toplu taşıma ile sağlanabilmektedir. Ulaşım olanakları iyi olan bölgede orta gelir grubuna ve üniversite öğrencilerine hitap eden 3-5 katlı yapılar bulunmaktadır.
Not: 06.02.2010 tarihli yapı ruhsatı mevcuttur.