COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Eskişehir Odunpazarı Büyükdere Mahallesinde Komple Satılık Yurt Binası

Şirketten 27 1623m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10466
Oda Sayısı 27
Metre Kare 1623m2
Ada 16619
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 515

Ödeme Detayları

KDV % 1
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

BÜYÜKDERE Mah. ÖZEL Sok. No: 35 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR

Eskişehir Odunpazarı Büyükdere Mahallesinde Komple Satılık Yurt Binası

Uzman Görüşü

Son yıllarda Türkiye'de en çok gelir elde edilen gayrimenkul yatırım türü yurt binalardır. Bu gayrimenkulün mevcut durumda yurt kullanımına uygun olması ve Eskişehir gibi öğrenci nüfusunun yoğun olduğu yerde yer alması tam bir yatırım fırsatıdır.

Açıklama

Ulaşım: Büyükder Mah. Özel Sok. No: 35 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR posta adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz Halk Caddesinden batı yönünde Millet Caddesi istikametinde ilerlerken caddenin bittiği noktada sağ koldaki son sokak olan Kaplanlar sokağa girilir. Yaklaşık 100 m ilerlenerek sokağın bitiiği noktada sağ kolda Düğün Çiçeği sokak ve Özel Sokak Köşe konumunda taşınmazların yer aldığı binaya ulaşılır. Ulaşım Millet ve Halk Caddesinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

Özellikler: Taşınmazın yer aldığı ana yapı 515 m2 alanlı 3675 ada 9 no.lu parsel üzerinde tek blok olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul, 1 bodrum, zemin, 2 normal ve çatı katlı binadır. Bodrum katında bina girişi, otopark, sığınak, enerji ve elektrik odası, zemin kat ve diğer normal katlarda 9 ar daire, Çatı katında 21-22-23-27 nolu bağımsız bölümlerin çatı arası eklentileri bulunmaktadır. Betonarme-karkas olarak yapılmış bina doğalgaz kombi ıstma sistemlidir. Bina girişi bodrum kattan, Özel Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Bina içi merdivenler ve sahanlıklar çatıya kadar mermer kaplama olup apartman girişide mermer yapılmıştır. Mahalinde yapılan incelemede taşınmazları projesine uygun olarak inşaa edildiği görülmüştür.Bodrum katta bulunan iç mekan sığınak, otopark vb. kapılarının söküldüğü bazı alanların yıkıldığı görülmüştür. Tadilat gerekmektedir.

Binanın 21-22-23-27 bağımsızları hariç diğer 23 bağımsızı ortalama 45 m2 alanda;  antre+mutfak nişi, salon, oda, banyo+wc hacimlerinden oluşmaktadır. 21-22-23-27 numaralı bağımsızlar 2. katta ortalama  48 m2 alanda; salon + açık mutfak,wc, çatı katta ise ortalama 65 m2 alanda 2 oda, banyo+wc hacimlerinden oluşmaktadır.

Taşınmazların iç dekorasyon özellikleri benzer olup antre , mutfak ve ıslak zeminler seramik kaplı, oda zeminleri laminat parke kaplıdır. Mutfak dolapları mdf, tezgahları mermerdir. Banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap panel, pencereler Pvc doğramadır. Dubleks dairelerde iç merdivenler mermer, korkuluklar alüminyumdur. Taşınmazların uzun süredir kullanılmadığı atıl vaziyette, bakımsız olduğu görülmüştür. Daire ısıtmaları Kombiyle sağlanmakta olup kombilerin yerinde olduğu görülmüştür. Mimari proje hilafında 27 bağımsız bölüm numaralı meskenin alt katta odaların birleştirilerek tek hacim haline getirildiği ve üst katta projelendirilen mutfak nişinin bu alana yapıldığı görülmüştür.

Not: 13.01.2012 tarihli İskanı bulunmaktadır.