COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Eskişehir Odunpazarı Akarbaşı Mahallesinde 165 m2 Dükkan ve Depo

Vakıftan 165m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9286
Metre Kare 165m2
Ada 13344
Parsel 26
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 39
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 3
Bağımsız Bölüm 1
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ufuk Sk. No:20, Akarbaşı Mahallesi, Daire 1, 26020 Odunpazarı/Eskişehir

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Eskişehir, Odunpazarı İlçesi, Akarbaşı Mahallesi (Tapuda: Akarbaşı Mahallesi) sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için, bölgenin ana arterlerinden olan Atatürk Bulvarı Reşat Çakır Sokak kesişimi referans alınarak kuzey istikametinde sağ koldan Reşat Çakır Sokak’a dönülür. Sokak boyunca 45 m ileriden sağ koldan Ufuk Sokak’a dönülür. Sokak boyunca 55 m ileride sol koldan 20 posta adresli binanın zemin katında konumlu 1 nolu taşınmazına ulaşılır. (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yerleşim yeri kodu birimi ile yapılan görüşmede iş yeri posta adresinin 20A olduğu şifahi olarak öğrenilmiştir). Taşınmazın yakında bulunan Atatürk Bulvarı üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Özellikler: Taşınmaz, 13344 ada, 26 parseli üzerinde yer alan binanın zemin kat, bağımsız bölümü 1 numaralı dükkan, mimari projesine göre yaklaşık zemin kat alanı brüt 65 m², bodrum kat alanı brüt 100 m², alana sahiptir. Taşınmaz içerisinde bulunduğu binanın halihazırda girişe göre sağ ön tarafında (Ufuk Sokak’a bakan tarafta) yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre taşınmaz, 1 dükkan ve depo hacimlerinden müteşekkildir.

Mahallinde yapılan incelemede, taşınmazın bodrum kat alanında iniş merdiveninin daraltılmış olduğu, ön cephede konumlu depo hacminde daraltmalar sağlanarak, merdiven ve depo hacmi arasında kısa antre hacmi oluşturulduğu, arka cephede konumlu projesi üzerinde öncesinde kapıcı dairesi olarak görülen, sonrasında depo alanına eklenen hacme giriş oluşturulduğu, depo hacminin bir kısmının banyo hacmi olarak kullanıldığı müşahede edilmiştir. Yapılan tüm aykırılıklar projesi üzerinde gösterilmiş olup, fotoğraflar bölümünde sunulmuştur. Merdiven geçişi hacminden antre hacmine dahil edilen ~1.25m2’lik alan, ortak kullanım alanına dahil olması ve alanının küçük olmasından dolayı alan ölçülerine yansıtılmamış olup, basit bir tadilat ile projesindeki haline dönüştürülebileceği düşünülmektedir. Taşınmazın zemin kat ve bodrum kat alan zeminleri şap beton, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Ön vitrin ve giriş kapısı camekanlı demir doğramadan imal edilmiştir. Taşınmazın ısınması doğal gaz yakıtlı kalorifer kombi sistem ile sağlanmaktadır. Rapor tarihi itibariyle, projesinde görülen zemin kat alanından bodrum kat alanına geçiş sağlanan merdivenlerin yapılmadığı tespit edilmiştir. Bodrum kata geçiş, bina içerisinden sağlanmaktadır. Rapor tarihi itibariyle taşınmaz bakımsız durumdadır. Taşınmaz, yaklaşık 39 yıllık bir ana gayrimenkulde bulunup, genel itibariyle orta düzeyde tadilata ihtiyaç duyduğu değerlendirilmektedir.

Not: 25.05.1979 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.