Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Edremit Şen Yapı Sitesi'nde 2+1 Daire ve Hisseli Ticari Yapı

Vakıftan 2 + 1 75m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23434
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
75m2
Ada:
253-254
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam - 1/210
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Bina Yaşı:
35
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
İskan Tarihi:
24.06.1996
Ruhsat Tarihi:
12.07.1988
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2
Bağımsız Bölüm:
6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Balıkesir ili, Edremit ilçesi, Tahtakuşlar Mahallesi, 25070.Sokak, Şen Yapı Sitesi, A Blok, No:1/1 D:6, ve No:2-2B-2A

Açıklama

Özellikler: Balıkesir ili, Edremit ilçesi, Tahtakuşlar Mahallesi, 25070.Sokak, Şen Yapı Sitesi, A Blok, No:1/1 D:6, ve No:2-2B-2A posta adresinde yer almaktadır. 

253 ada 1 parsel numaralı, 12.987,20m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde betonarme karkas yapı cinsinde ayrık yapı nizamında 3A yapı sınıfında zemin 2 normal kat olarak inşa edilmiş 20 adet blok bulunmaktadır. Parsel düz arazi üzerinde düzgün geometrik şeklindedir. Parsel tüm yönlerde yola cephelidir. Site içerisinde tüm meskenler bitik oturulur durumdadır. Site içerisinde bazı bloklar çift girişli bazıları tek girişli olarak inşa edilmiştir. Şen Evler Sitesi 2 parsel üzerine oturtulmuş 1 adet sosyal tesisi bulunan bir sitedir. Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde 156 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı A blok parselin güneybatısında yer alıp kuzey cephesindeki bina girişine göre sağ tarafta 2. Normal katta konumludur. Bina dış cephesi akrilik boyalı, Çatısı teras çatılıdır. Site etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş olup site içi bahçe peyzajı tamamlanmıştır. 

"Mesken" nitelikli, A Blok, 6 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz, projesine göre bloğun 2 katında, blok girişine göre sağ ön tarafta yer almaktadır. Konu taşınmazın kat irtifakı projesine göre; 2 oda, açık mutfak salon, 1 banyo, 2 balkon ve antre hacimlerinden oluşmaktadır. Projesine göre 75m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz mimari ve alan olarak kısmen uyumsuz inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede 3m2 lik balkon alanının ve 1,5m2 lik WC alanının yerinde yapılmadığı ve 1,5m2 lik kat sahanlığının mesken girişine dahil edilmesinden dolayı taşınmazın projesi ile uyumsuz olduğu görülmüştür. İnşa edilmemiş ve ortak alandan katılmış ~1,5 m2 lik alanlar değerleme dışında tutularak yasal ve mevcut değerleme 74 m2 üzerinden yapılmıştır. Plan üzerinde detaylı olarak gösterilmiştir. Taşınmaz mimari olarak projesi ile uyumsuzdur. Proje hilafı bu durum tadilat ile geri dönüştürülebilir niteliktedir. Taşınmazın zemin kaplaması tüm yerlerde parke döşelidir. Duvarları saten boyalı, tavanları kartonpiyer dekorludur. Islak hacmin duvarları tavana kadar fayans döşelidir. Banyoda, duşa kabin, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur. Mutfak tezgahı mermerit altında ve üstünde hazır mutfak dolapları bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan panel doğramalı, balkon kapı ve pencereleri PVC doğramalı çift camlıdır. Taşınmazın ısınma ihtiyacı soba ile sağlanmaktadır. TAM HİSSELİDİR. 

254 ada 1 parsel nolu taşınmaz 466,18m2 yüzölçümlü olup parsel üzerinde Betonarme yapıda inşa edilmiş zemin kattan ibaret Sosyal Tesis binası bulunmaktadır. Taşınmaz mimari projesine göre 1 market, İdare Odası ve Arşiv bölümlerinden oluşmakta olup 93m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz mimari ve alan olarak kısmen uyumsuzdur. Yerinde yapılan incelemede projesinde iptal olarak gözüken 59m2 ‘lik Gazino alanının inşa edildiği, İdare Odası ile Arşiv bölümünün birleştirilerek kullanıldığı görülmüştür. Ayrıca parsel içerisinde batı cephesinde ruhsatsız olarak tek katlı inşa edilmiş ~36m2 alanlı depo ve WC alanı yapıldığı görülmüştür. Taşınmaz mevcutta toplam (93m2+59m2+36m2 ) 188m2 kullanım alanlıdır. Yapının zemin kaplaması seramik, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapıları ve pencereler cam bölmeli alüminyum doğramalıdır. Bina dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, çatısı teras çatılıdır. Taşınmaz 1/ 210'u hisseli olup arsadan hisseye düşen 2,21 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.