COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Bismil Altıok Mahallesinde 3+1 130 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 130m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12181
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 130m2
Ada 167
Parsel 12
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 5
Bağımsız Bölüm 19

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Altıok Mahallesi, 601. Sokak, A. Buluk Sitesi, Kutluay Apartmanı (A blok), Bina No:28, Kat:5,No:19 Bismil/DİYARBAKIR (Uavt No:1069397709)

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özgürlük Bulvarı yakını 2 bloklu SİTE İÇERİSİNDE, Sosyal donatı alanlarına yakınlığı ve ulaşım imkanlarıyla göz dolduran, 3 oda salon 124,00 m2 SON KAT KÖŞE DAİRE
Özellikler: 19 b.b. nolu mesken, onaylı mimari projesine göre batı cepheden sağlanan bina girişi yönünden bakıldığında binanın 5. katında sağ ön tarafta konumludur. Taşınmaz projesine göre 124 m2 brüt alanlı olup salon, 3 oda, wc + lavabo, antre, hol, kiler, banyo, mutfak ve 3 balkon alanından oluşmaktadır. Yapılan incelemelerde çocuk yatak odası balkon alanının çocuk yatak odası bölümüne dahil edildiği tespit edilmiş olup taşınmazın güney ve batı cephelerinde balkon ve pencere hizalarının projesinden farklı olarak aynı seviyeye getirilerek kullanım alanında genişleme yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz 6 m2 kadar büyütülmüştür.
1.568,33 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine kurulu, ayrık nizam betonarme yapı tarzında, iki blok şeklinde inşa edilmiştir. Ana taşınmaz bodrum, zemin, asma ve 5 normal kattan oluşmaktadır. Projesine göre A ve B blok bodrum, zemin ve asma katları birleşik olup Bodrum katta; 13 nolu depo otopark ve kapıcı dairesi ve havalandırma; zemin katta: 1,2,3,4,5,,,,10 nolu dükkanlar ve 11,12 nolu meskenler ve bina girişi asma katta;1,4,7,10 nolu dükkanlara ait asma kat ve her bir normal katta 4 er mesken olup A blokta toplam 21 mesken bulunmakta ortak b.z. asma katta 11 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok girişi zemin kat seviyesinden batı cepheden sağlanmaktadır. Bina dış yüzeyi akrilik esaslı dış cephe boyası ve boncuklutaş kaplıdır. Bina giriş holü, merdiven zeminleri ve denizlikleri mermer merdiven korkulukları demir profil doğramadır. Blokta 1 adet asansör mevcut olup orta sınıf işçilik ve malzeme kalitesi kullanılmıştır.

Ulaşım: İsmail Beşikçi Caddesinden doğu istikametinde takip edilir. Daha sonra sola 604. sokağa dönülür. sonra ilk sağa 601. sokağa dönülür. Ana taşınmaz sağ kolda 2. parselde konumludur. Yakın çevresinde konut ve konut altı ticaret alanlı siteler, Atatürk İlkokulu, Bismil Devlet Hastanesi ve Bismil Belediyesi yer almaktadır. Ulaşım toplu taşınma araçlarıyla İsmail Beşikçi Cadde üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmaz Bismil Belediyesi sınırlarında bulunmaktadır.
Not: 24/07/2009 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.