COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Çorum Merkez Gülabibey Mahallesinde Dükkan

Bankadan 70m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 9546
Metre Kare 70m2
Ada 1033
Parsel 97
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 38
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 3
Bağımsız Bölüm 26
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Gülabibey Mahallesi, Kubbeli Caddesi, Büyük Zafer Çarşısı AVM Zemin kat No:15/26 Merkez/ÇORUM

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz; bölgenin ana arterlerinden olan Kubbeli Caddesi üzerinde konumludur. Ulaşım bu cadde üzerinden kolaylıkla sağlanmaktadır. Yakın çevresinde; ayrık ve bitişik nizamda inşa edilmiş iş merkezleri, dükkanlar ile otopark olarak kullanılan boş imarlı arsalar bulunmaktadır. Taşınmaz, merkezi konumda bulunmakta olup, Çorum Belediyesi’ne yürüme mesafesindedir. Taşınmazın bulunduğu bölgeye toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşmak mümkündür. Cadde araç trafiğine kapalı olup, yoğun yaya trafiğine sahiptir.
Özellikler: Taşınmaz binanın zemin katında, güney doğu tarafında yer almaktadır. Taşınmaz projesine 
göre brüt zemin kat 35 m2 ve asma kat 35 m2 olmak üzere toplam 70 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz inceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. Dışarıdan yapılan gözlemler sonucunda yan dükkanlarla birleştirildiği görülmüştür.


Taşınmazın konumlu olduğu parsel 2.803,48 m2 yüz ölçümüne sahip olup, parsel üzerinde bitişik nizamda inşa edilmiş iş 
merkezi bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bina, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina mimari projesine göre; zemin, 3 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıdır.Binanın iki adet giriş olup, ana girişi batı cepheden, diğer giriş güney cepheden verilmiştir. Yerinde ayrıca 1. normal kattan doğu cepheden de bir giriş bulunduğu görülmüştür. Bina girişi zemin ve 1. normal katın ara kotundan sağlanmaktadır. Bina dış cephesi, batı cephede PVC esaslı dış cephe kaplaması ile kaplıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Isınma sistemi merkezi sistemdir.

Taşınmaza ait 13.05.1976 tarihli ve 10.12.1980 tarihli tadilat projeleri incelenmiştir. Tapu Müdürlüğündeki projenin 10.12.1980 tarihli tadilat projesi ile uyumlu olduğu, her iki kurumdaki projelerde numaralandırma yapıldığı ve numaralandırmanın aynı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın projelerinde merdiven ile ara kata çıkıldığı görülmekte olup, projelerinde ara kat için hazırlanmış kat planı bulunmamaktadır. Kesit görünüşünde ara kat görünmektedir. Taşınmazın kesitlerinden asma katının zemin kat ile aynı ölçüye sahip olduğu tespit edilebilmiştir. Taşınmazın konumlu olduğu bina parsel üzerindeki konum ve kat adedi olarak proje ile uyumludur. Vaziyet planında bina giriş yönü belirtilmiştir. Taşınmazın Çorum Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde incelenen dosyası içerisinde herhangi bir olumsuz karar içeren belgeye rastlanmamıştır.

Not: 17/12/1980 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.