Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Balıkesir Serpin Manyas'ta Devremülk 13-27 Nisan

Vakıftan 1 + 1 31m2

Özellikler

Tapu no 4893
Pafta -
Ada -
Parsel 1170
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 24
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm D 19

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kızık Mahallesi, Ilıcabaşı Sokak, Serpin Manyas Termal Tesisleri No:1, Manyas / Balıkesir

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşmak için ilçenin ana arterlerinden Manyas-Darıca Köy Yolu üzerinde yer alan TOKİ Kavşağı geçilerek Darıca Mahallesi istikametine ilerlenir ve TOKİ önünden yaklaşık 3.800 m ilerlenilerek sağ konumda yer alan Serpin Manyas Kaplıcalarına ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu bölge, ilçenin kırsal bölgesinde yer almaktadır. Kızık Mahallesi (Köyü) tapulama sahası içindedir. Yakın çevresinde Kızık Mahallesi köyiçi mevkiinde yer alan mesken ve ahır yapılarından başka yapılaşma bulunmamaktadır. Bölgede genellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır.

Özellikler: Değerleme konusu taşınmazda kat irtifakı kurulmamış olup bağımsız bölüm bulunmamaktadır. Termas Tesis İşletmesi Yönetimi tarafından tarafıma gösterilen D Blok D/19 numaralı kısım Vaziyet planında Apart Otel olarak kısımda yer almakta olup, Apart Otel parselin orta kısmında, idare binasının arka (kuzey) cephesinde yer almaktadır. Bina girişine göre; binanın güneybatı köşesinde yer almaktadır. Mimari projesine göre 1 oda, 1 salon, 1 banyo ve 1 wc olarak tasarlanmıştır. Mahalde yapılan incelemelerde ise proje üzerinde gösterilen mahal değişiklikleri yapılmış olup 1 oda, 1 salon+mutfak, 1 banyo+wc ve 1 balkon haline getirilmiştir. Mahallen brüt 31 malana sahiptir. Balkonlardan biri tuğla duvar ile kapatılarak kapalı alana dahil edilmiştir. Mahalde yapılan değişiklikler proje üzerinde gösterilmiş olup orta derecede bir tadilat ile projeye uygun hale getirilebileceği düşünülmektedir. Salon ve oda zeminleri laminant parke, mutfak dolaplarının olduğu kısımdan salan içine doğru zeminde yaklaşık 1 m uzunluğunda seramik döşemelidir. Banyoda küvet, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Mutfaklarda ahşap ve eski durumda alt dolaplar ve mermer tezgah bulunmaktadır. Dış cephe doğramaları PVC’dir. Binada ısınma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır.

Değerleme konusu taşınmazın bağlı olduğu Manyas ilçesinin kuzeyinde Bandırma, batı ve kuzey batısında Gönen, güneyinde Balıkesir il merkezi, güneydoğusunda Susurluk ve güneybatısında Balya ilçeleri ile çevrilidir. İlçenin kuzeyinde bulunan Manyas Kuşgölü idari olarak Bandırma ilçesine bağlıdır. Manyas ilçesinin 2016 yılı verilerine göre; kırsal nüfus dahil toplam 19.828 kişidir. İlçe merkez nüfusunun yaklaşık 6.000 kişi civarında olduğu kalan nüfusun köylerde tarım ve hayvancılık ile iştigal eden köylü vatandaşlardan oluştuğu tahmin edilmektedir.

2020 yılına kadar aidat ödenmiş durumdadır ancak devir öncesi borç durumunu sorgulaması alıcı yükümlülüğündedir. Tapu satış devri sonrasında devre tatil sözleşmesi Serpin Manyas yönetiminde yapılması gerekmektedir.