1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Balıkesir Manyas Yeni Mahallesi'nde Bahçeli Kagir Ev ve Arsası

Bankadan 6 195m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 15032
Oda Sayısı 6
Metre Kare 195m2
Ada 43
Parsel 6
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 41
Kat Sayısı 1
İskan Tarihi 10/10/1979
Ruhsat Tarihi 09/08/1977
Arsa Yüzölçümü 378

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yeni Mahalle, Çavuşlar Sokak, No:34 Manyas / Balıkesir

Uzman Görüşü

Manyas ilçesi, Yeni mahallede 10/10/1979 yapılmış 378 m2 alanlı bahçeli kagir iki katlı ev; ulaşımın kolay sağlanması, mevcut yapının ruhsatlı olması, cins  tashihinin yapılmış olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellik: Taşınmazın zemin kat balkon bölümünün iç hacme dahil edildiği, banyonun kuzeyinde yer alan odanın mutfak olarak kullanıldığı, mutfak hacminin ise oda olarak kullanıldığı bilinmektedir. Zemin kattan 1. kata geçiş merdiven kovasının bulunduğu bölüm oda olarak kullanıldığı, 1. katta merdiven kovasının iptal edilerek oda haline dönüştürüldüğü ve ardiye olarak kullanıldığı, güney cephe balkon bölümünün ise yaklaşık 2 m2 büyütüldüğü bilinmektedir. Mevcutta 195 m2 kullanım alanlı olup, yasal olarak kullanım alanı 193 m2'dir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmektedir. 1. kat daire girişi için doğu cephede zemin kattan merdiven verilmiştir. Projede doğu cephede yer alan balkon yerinde merdiven sahanlığı olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın 1. katı mimari projesinde 98 m2 kullanım alanlı iken mevcut durumda 100 m2 brüt kullanım alanlıdır.

43 ada 6 parselde bulunan taşınmaz 378 m2 alana sahip bahçeli kargir iki katlı ev vasıflı olup üzerinde betonarme karkas olarak inşa edilmiş zemin+1 normal katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmazın güneydoğu batı yönünden Çavuşlar Sokak'a 15 m cephesi bulunmaktadır. Düz bir zemin yapısına sahip olup geometrik olarak yaklaşık dikdörtgen yapıdadır. Parsel üzerindeki yapı mimari projesine göre zemin katı 95 m2, 1 katı 98 m2 olmak üzere toplam 193 m2 brüt kullanım alanlıdır. Mimari projesinde kat tertibi itibari ile zemin katı 2 oda, salon, hol, banyo, wc, mutfak, balkon bölümlerinden; 1 katı ise 2 oda, salon, hol, banyo, wc, mutfak, 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır.
Manyas Belediyesi'nde taşınmaza ait arşiv dosyası incelenmiştir. Dosya içerisinde bila onay tarihli mimari proje bulunmakta olup arşiv dosyası üzerindeki yazılı bilgilere göre taşınmaza ait 09/08/1977 tarih 5/44 sayılı yeni yapı inşaat ruhsatı, 04/05/1979 tarih 6/11 sayılı zemin kat yapı kullanma izin belgesi, 10/10/1979 tarih 6/30 sayılı 1. kat yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmaz mimari projesine göre zamin+1 normal katlı olup zemin katı brüt 95 m2, 1. katı 98 m2 toplamda 193 m2 brüt inşaat alanlıdır. 

Ulaşım: Taşınmaz; Balıkesir ili, Manyas ilçesi, Yeni Mahalle, Çavuşlar Sokak, No:34 posta adresindedir. Taşınmaza ulaşım için Panayır Caddesi üzerinde kuzeydoğu istikametinde ilerlerken sağ kolda yer alan Çavuşlar Sokak'a girilir. Sokak üzerinde yaklaşık 40 metre ilerleyerek sol cephede konumlu olan taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresinde boş arsalar ve müstakil yapılar bulunmaktadır.

Not: 09/08/1977 tarihli yapı ruhsatı ve 04/05/1979 tarihli iskanı vardır. Taşınmaz Manyas Uygulama İmar Planı içerisinde Konut Alanı içerisinde konumlanmakta olup ayrık nizam, 3 kat, Taks:0,40 yapılaşma koşullarına sahiptir. Söz konusu taşınmazın yola terki olmadığı, herhangi bir tevhit ya da ifraz şartlarının olmadığı bilgisi alınmıştır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.