COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Balıkesir Karesi Atatürk Mahallesinde 115 m2 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 115m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9283
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 115m2
Ada 8243
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 25
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Atatürk Mahallesinde, konumlu, 8243 ada, 4 parselde yer alan 2. kat kat 5 bağımsız bölüm

Açıklama

Ulaşım: Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Atatürk Mahallesi (Tapuda Atatürk Mahallesi) sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşmak için Yeni Hastane Caddesi üzerinde kuzey istikametinde 85 m ilerledikten sonra sağ kolda yer alan İsabey Caddesi’ne dönülür. Bu cadde üzerinde 160 metre ilerlenir ve sola Çakmak Sokak’a dönüldüğünde, değerleme konu taşınmaz İsabey Caddesi ile Çakmak Sokağın kesiştiği yerin sol tarafta yer alır. Taşınmaz, bina girişine 2. normal katta solda tarafta yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım, İsabey Caddesi üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir.

Özellikler: Taşınmaz, 8243 ada, 4 parselin üzerinde yer alan binanın 2. normal kat, bağımsız bölümü 5 numaralı mesken; mimari projesine göre yaklaşık brüt 115 m² alana sahiptir. Taşınmaz içerisinde bulunduğu binanın halihazırda girişe göre sol tarafında (Çakmak Sokak ile İsabey Caddesi’ne bakan tarafta) yer almaktadır. Gayrimenkulün içerisinde onaylı mimari projesine göre, antre, salon, mutfak, 3 oda, hol, WC, banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede, oturma odasının balkonu oda kullanım alanına dahil edilmiş ve mutfağın önünde balkon alanının bir kısmı PVC mamul ile kapatılmıştır. Yapılan değişiklikler yasal ve mevcut alan farkı oluşturmamakta ve basit tadilat işlemleri ile dönüştürülebilir nitelikte bulunmaktadır. Taşınmazın ana bina giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları plastik boya ile boyalıdır. Bağımsız bölümde ana giriş kapısı ahşap dolgu kapı iç bölümlere açılan kapılar ahşap camlı kapıdır. Balkon kapı ve pencereleri PVC doğrama; mutfak dolapları ahşap kapaklı, tezgahı mermerdir. Asansörün mevcut olduğu binada, ısınma doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile sağlanacak şekilde alt yapı bulunmaktadır. Yaklaşık 25 yıllık bir ana gayrimenkulde yer alan taşınmazın genel itibariyle orta tadilata ihtiyaç duyduğu kabul edilmiştir.

Taşınmazın bulunduğu bina, 8243 ada, 4 parsel üzerinde 1 binadan oluşmaktadır. Binanın bahçe ve çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum + zemin + 4 normal kat + çatı katı olarak ayrık nizam biçiminde yapılmıştır. Bina içerisinde onaylı mimari projesine göre, bodrum katta kömür deposu, kül deposu, kazan dairesi ve sığınak, zemin katta bina girişi, 2 adet daire, 1.,2. ve 3. normal katlarda 2'şer adet daire 4. normal+çatı katı bağlantılı 2 adet dubleks daire olmak üzere binada toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi normal dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi zemin kattan ve numarasını aldığı Çakmak Sokak’ın bulunduğu cepheden, binanın kuzeydoğu cephesine bakan taraftan yapılmaktadır.

Not: 13.06.1995 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.