Balıkesir Altıeylül Yakupköy Mahallesi'nde 751 m2 Tarla

Sahibinden • 751m2

Özellikler

Tapu no 6571
Pafta -
Ada 151
Parsel 2
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Yakupköy 151 Ada 2 Parsel Altıeylül/Balıkesir

Açıklama

Ulaşım: Bölgenin ana arterlerinden Yakupköy Mahallesi ile Ovaköy Mahallelerini birbirine bağlayan bağlantı yolu üzerinden güneydoğu yönünde yaklaşık 920 metre ilerlendikten sonra konu taşınmaz sol kol üzerinde yola yaklaşık 60 metre mesafededir.

Özellikler: Söz konusu 151 ada, 2 parsel numaralı tarla ;751,93 m2 yüzölçümündedir. Parsel geometrik olarak dörtgen şeklinde olup, topografik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Tarlanın yola cephesi vardır. Ulaşılabilirlik kısmen iyi durumdadır.

Taşınmazın konumlu olduğu Yakuplu Mahallesi'nin iklimi, bozulmuş Akdeniz İklimi etki alanı içerisindedir. Balıkesir İl Merkezi'ne bağlı ve merkeze 21 km uzaklıktadır. İlçede tarımsal alanlarda başlıca sanayi domatesi,kırmızı biber(kapya) ve silajlık mısır yetiştirilmektedir. Salça fabrikası ve alım merkezleri nedeni ile köy domates ve kapya biber konusunda bölgenin merkezi konumundadır. Yaygın olmamakla birlikte son yıllarda meyve bahçeleri de kurulmaya başlanmıştır. Mahallede kiraz ve elma türünde meyvecilik yapılmaktadır.