Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Avcılar Cihangir Mahallesi'nde Hisseli 2+2 Çatı Aralı Daire

Şirketten 2+2 44m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23418
Oda Sayısı:
2+2
Metre Kare:
44m2
Ada:
0
Parsel:
5317
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
2/5
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
17
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2
Bağımsız Bölüm:
7

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Cihangir Mah. Kalyon Sok. No: 53 D: 7 Avcılar / İSTANBUL

Açıklama

Özelliklerİstanbul İli, Avcılar İlçesi, Cihangir Mahallesi, Kalyon Sokak, No:53, K:2, D:7 adresinde kain, tapuda Avcılar İlçesi, Avcılar Mahallesi, 257,11 m² yüzölçümlü, 5317 numaralı parselde kayıtlı, 20/100 arsa paylı ve 2.normal katta konumlu (7) bağımsız bölüm numaralı dairedir.

 2. normal kat 7 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu yaklaşık 17 yıllık bina; 257,11 m² alanlı arsa üzerinde, ikiz nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, 2 bodrum + zemin + 2 normal + çatı katlı olarak inşa edilmiştir.  Mahalde ve onaylı mimari projesinde yapılan incelemelerde; binada toplam 8 bağımsız bölüm bulunduğu tespit edilmiştir.  Vaziyet planında belirtilen bina girişi/binanın özgün şekli referans alınarak bina oturum yönü doğrulanabilmektedir. Bina ana girişi mahalde ve projesinde zemin kat güney-doğu cepheden sağlanmaktadır.  Bina ana giriş bölümü, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Yangın merdiveni ve asansörü bulunmayan binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Binada kapalı otopark bulunmamaktadır. 

7 no.lu bağımsız bölüm, binaya Kalyon Sokak’tan bakıldığında binanın 2. normal katında ve ön tarafta kalmakta olup güney-batı ve güney-doğu cephelidir. Konu bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre normal katta antre, 2 oda, mutfak, banyo, salon ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup 73 m² brüt, çatı katında ise salon, banyo ve teras (16 m2) hacimlerinden oluşmakta olup 39 m² (+ 16 m2 teras) brüt alanlıdır. 

Not: Taşınmaz 2/5'i hisseli olup yapıdan hisseye düşen pay 44,8 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.