Antalya Mavikent'de 1249 m2 müstakil bina

 • Bankadan
 • 1249 m2
 • 8

Özellikler

  • Tapu no
   4096
  • Pafta
   -
  • Ada
   -
  • Parsel
   1507
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi
  • Isıtma Sistemi
   Diğer
  • Bina Yaşı
   17
  • Kat Sayısı
   5
  • Arsa Yüzölçümü
   267

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder
  • Teminat Bedeli
   !
   20.000 TL

Harita

Açıklama

Açık adres: Mavikent Beldesi Orta mah. Atatürk cad. No:84 Kumluca / Antalya

Ulaşım: Taşınmaz, Antalya İli, Kumluca İlçesi, Mavikent Mahallesi, Atatürk Caddesi, 84 numaradır. Taşınmaz Ramazan Abacı Caddesinin doğusunda, Hüseyin Kurşunlu Caddesinin kuzeyinde yer alan Atatürk Caddesi üzerinde konumludur. Konu taşınmazın bulunduğu Mavikent Mahallesinin alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Bölge genelinde alt ve alt orta gelir grubuna hitap eden mülkler mevcut olup genelde tarımsal nitelikli alanlar seralar yoğun olup yapılaşma Atatürk Caddesi çevresinde 3­-4 katlı müstakil binalardan oluşmaktadır

Özellikler: Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, rapora konu ana taşınmazın konumu imar paftasıyla; bağımsız bölüm bazında taşınmazın bina içindeki konumu belediye arşivinde bulunan 24.08.2000 onay tarihli mimari projesiyle uyumludur. 1507 parsel sayılı 266,75m2 yüzölçümlü taşınmaz tapu kayıtlarında arsalı ev olarak kayıtlıdır. Mahallinde taşınmaz üzerinde ruhsatlı ve projeli olarak müstakil tek bloktan oluşan zemin + asma kat + büro kat + 2 normal katlı bina bulunmaktadır. Tapu kayıtları üzerinde kat irtifakı/kat mülkiyeti tesis edilmemiş olup arsalı ev olarak cins tahsisi yapılmıştır. Ortak alan olarak açık otopark bulunmaktadır. Ayrık nizamda betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Bina ortak alanları ve blok inşası tamamlanmıştır. Bina dış cephesi, dış cephe boyalıdır. zemin + asma kat + büro kat + 2 normal katlıdır. Bina girişi, demir doğramadır. Projesine göre zemin katında asma katlı dükkan ve bina giriş, büro katında 4 adet büro, 2 normal katında her birinde ise 2’er adet konut barındırmaktadır. Binada yer alan dükkan girişleri güney yönden bağımsız, büro kat girişi kuzey cepheden 2 normal katta konumlu konutlara ait bina girişi ise güney cepheden sağlanmaktadır. Konu mülk projesine göre Zemin kat;206 m2 alana sahip tek bir dükkan mahalinden oluşmaktadır. Asma kat:156m2 alana sahip olup tek bir bölümden oluşmaktadır. Büro kat:283m2 kullanım alanlı olup 4 adet büro ve brüt alana dahil edilen teras mahallerinden oluşmaktadır. 1. Normal kat: 267m2 kullanım alanlı olup 2 adet konuttan oluşmaktadır. 2.normal kat: 267m2 alanlı olup 2 adet konuttan oluşmaktadır. Konu taşınmazın iç mahalleri görülemediğinden; iç mahal özellikleri tespit edilememiş, değerlemede orta özelliklerde olduğu kabul edilmiş, ayrıca, onaylı mimari projesi ile fiiliyattaki kullanımın blok, kat, kattaki konum ve alan olarak uyumlu olup olmadığı tespit edilememiştir. Ancak dışardan yapılan tespitlerde taşınmazın çatı katında kaçak olarak yapılan yaklaşık 70­-80m2 hacminde olduğu tahmin edilen çatı kat bölümü oluşturulduğu dışardan görülmüştür. Konu mülk tüm cephelere hakimdir. 2 adet salon, 6 adet oda, 2 adet mutfak, 2 adet banyo, 6 adet balkon bulunmaktadır. Parsel üzerinde yer alan yapı zemin + asma kat + büro kat + 2 normal kat olup toplam 5 katlı müstakil binadır. Taşınmaz 1 asma katlı dükkan, 4 büro, 4 konut mahalinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın iç mahalleri görülemediğinden; iç mahal özellikleri tespit edilememiş, orta özelliklerde olduğu kabul edilmiş, ayrıca, onaylı mimari projesi ile fiiliyattaki kullanımın blok, kat, kattaki konum ve alan olarak uyumlu olup olmadığı tespit edilememiştir. 

Müstakil bina ana arter üzerinde yer alması ve ulaşım imkanlarının iyi olması açısından yatırım ve kullanım amaçlı kullanılabilir. 

Gizle Hepsini Gör