0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ankara Sincan Temelli Mahallesi'nde 173 m2 Dükkan

Bankadan 173m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
16714
Metre Kare:
173m2
Ada:
177
Parsel:
14
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
14
Isıtma Sistemi:
Kombili
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
13/11/2009
Ruhsat Tarihi:
24/04/2007
Bağımsız Bölüm:
12
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cumhuriyet Mahallesi, Şehit Rahmi Caddesi, No 6/B Sincan/Ankara

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskan belgesinin bulunması, Cengiz Topel Caddesi'ne ve otoyola yakın mesafede bulunması taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: 12 nolu Dükkân Şehit Rahmi Caddesi üzerinden binaya bakınca sağda, bina girişine göre ön sol öndedir. Onaylı mimari projesinde girişinin sağlandığı 60m2 brüt alanlı +0,50mt konundaki zemin katında; tek hacimden ibaret dükkan alam, bu kottan merdiven ile çıkılarak ulaşılan -35m2 brüt alanlı +1,50mt konundaki zemin katın devamında tek hacimden ibaret dükkân alanından +0,50mt kotundan merdiven ile inilerek ulaşılan 78m2 brüt alanlı bodrum katında; tek hacimden ibaret depo alanı ile wc mahallinden olmak üzere 3 kotta toplam 173m2 kullanım alanından ibarettir. Takip talebi olup taşınmazın içi görülememiştir. Tarafımıza iletilen 20160285 nolu raporda " Mahallinde projesinden farklı olarak bodrum katta 2m2 alanlı su sayaç yerinin depo alanına katıldığı, sığınaktan alınan-3m2 lik alanda wc mahali oluşturulduğu, projedeki wc nin depo alanına katıldığı, +0,50mt kotundan bodrum kata inişi sağlayan merdiven kovasının yeri değiştirilerek galeri boşluğu oluşturulduğu, +1,50mt konundaki elektrik sayaç yerine doğru genişletildiği tespit edilmiştir.  Taşınmazın Caddeye yaklaşık 7,40m cephesi bulunmaktadır.

Ana gayrimenkul 950m2 yüzölçümlü arsa üzerine, ayrık nizam yapı tarzında, betonarme yapı türünde, 2009 yılında, bodrum+ zemin+ 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Sincan Belediyesi İmar Arşivinde mevcut 23.03.2007 onay tarihli mimari projesine göre taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında sığınak, dükkân depoları ve su deposu, zemin katında; bina girişi, 1 nolu mesken ve 11,12 nolu depolu dükkanlar, 1. katında; 2,3,4 nolu meskenler, 2. katında; 5,6,7 nolu meskenler, 3 normal katında; 8,9 nolu meskenler ile 10 nołu çatı aralı mesken olmak üzere binada toplam 12 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binanın girişi zemin kat seviyesinden ve Şehit Rahmi Caddesine göre sağ yan cepheden sağlanmaktadır. Bina içinde merdivenleri ve ortak kullanım alanlarında yer döşemeleri mermer kaplama, kat holleri ve merdiven boşluklarında duvarlar 1,2m yüksekliğe karo seramik kaplı, diğer bölümleri tavana kadar boyadır. Bina dış cephesi, dış cephe boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Doğalgaz ve kombi sistemi ile ısınma sağlanacak olacak binada doğalgaz tesisat mevcuttur. 

Ulaşım: Ankara İli Sincan ilçesi, Cumhuriyet Mah (tapuda Temelli Mah.) Şehit Rahmi Caddesi, No: OB(12 bağımsız bölüm) posta adresinde yer almaktadır. Açık tarif olarak, Ankara'dan Eskişehir Yolu kullanılarak Temelli Beldesine girişte ilk üstgeçitte gelmeden sağa Hürriyet Caddesine girilir hemen ilk sola Cengiz Topel Caddesine dönülür ve bunu takiben tekrar ilk sağa Şehit Rahmi Caddesine dönülür. Konu taşımaz sağ kolda 2. parselde yer alan binada yer almaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu bölge Sincan ilçe merkezinde batısında Ankara Eskişehir yolu üzerinde yer almaktadır. Bölge genel olarak konut kullanımına ayrılmış bir bölgedir. Bölge yapılaşmalar seyrek durumda ve mahalle merkezi dışında yapılaşma mevcut değildir. Alt gelir grubuna hitap etmektedir. 

Not: 24/04/2007 tarihli yapı ruhsatı ve 13/11/2009 tarihli iskan belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.