Antalya'da Tatil ve Yatırım Fırsatı! Sur Yapı Tatil Evleri'nde Ömür Boyu Kullanabileceğiz Devre Mülkler Satışta!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Haymana Çatak Mahallesi'nde Kerpiç Ev ve Arsası

Bankadan 2 430m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17915
Oda Sayısı:
2
Metre Kare:
430m2
Ada:
147
Parsel:
4
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Bina Yaşı:
21
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Çatak Mahallesi 147 Ada, 4 Parsel Haymana / ANKARA

Uzman Görüşü

Çatak Mahallesi merkezine yakın, yola cephesi olması sebebiyle avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 5153m2 yüzölçümülü Ankara İli Haymana İlçesi Çatak Mahallesi 147 ada 4 nolu parseldir. Taşınmaz cins tashihi işlemine konu edilmiş olup, tapuda niteliği “KERPİÇ 2 EV AĞIL AHIR GARAJ AVLU” olarak kayıtlıdır. Parsel üzerindeki yapılar ile ilgili olarak Belediyesinde ve Tapu Sicil Müdürlüğünde yapılan araştırmada herhangi bir yapı ruhsatı proje vb. bulunmadığı bilgisi alınmıştır.  300 m2 ahır, 130 m2 deposu vardır.Parsel üzerinde, yığma kerpiç yapı tarzında, tek kat Depo yapısı ile briket duvarlı tek kat Ahır yapısı bulunmaktadır. Parselin etrafı yaklaşık 1­2m yüksekliğinde birike duvar ile çevrilmiş olup taşınmazın içine girilemediğinden söz konusu yapılara ilişkin ölçüm yapılamamış ve iç özellikleri tespit edilememiştir. Anılan parsel topografik olarak eğimli bir yapıya sahip olup, geometrik olarak herhangi bir şekle sahip değildir. Parsel sınırları mahallinde briket duvar ile çevrilmiştir. Parsel güney ve batısından kadastro yoluna cephelidir.

Ulaşım: Ankara ili, Haymana İlçesi, tapuda ve mevcutta Çatak Mahallesi, Köy İçi Mevkiinde yer alan 147 ada 4 parselde konumlu olan tapu kaydında KERPİÇ 2 EV AĞIL AHIR GARAJ AVLU vasfında gayrimenkuldür. Taşınmazın yer aldığı bölgede Haymana ilçe merkezine yaklaşık 65 km uzaklıkta olup Konya­ Ankara il sınırında bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaza ulaşım için; bölgenin ana arterlerinden Haymana­Ankara­Şereflikoçhisar yolu üzerinde doğu istikamette ilerlerken Yamaç Mahallesi ayrımından sağa henüz isimlendirilmemiş yola dönülür. Sırasıyla Yamak, Gedikli, Kirazoğlu, Büyükkonak, Sırçasaray ve Toyçayırı mahalleleri geçilir. Toyçayırı mahallesinden sonra yaklaşık 4km ilerlenip Çatak Mahallesi girişine ulaşılır. Çatak mahalle içi yolu yaklaşık 650 metre takip edilip sol kolda yola bitişik mesafede değerleme konusu taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz mahalle (köy) yerleşim alanı içerisinde bulunmakta olup, çevresinde benzer niteliklerde köy evleri tarım arazileri bulunmaktadır. yakın çe köy evi tarzı konutların yer aldığı bölgede konumludur. Yakın çevresinde Toyçayırı ve Alahacılı Mahalleleri bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım yalnızca özel araçlar ile mümkündür.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.