Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Ankara Güdül Güneyce Mahallesinde 19396 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 19395m2

Özellikler

Tapu no 10259
Pafta 0
Ada 741
Parsel 3
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.4
Emsal 1.2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Güneyce Mahallesi 741 ada 3 parsel, Güdül / ANKARA

Ankara Güdül Güneyce Mahallesinde 19396 m2 İmarlı Arsa

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Ankara ­ Güdül Kara yoluna yaklaşık 2 km, ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafede konumludur. Ankara­-Beypazarı Kara yolu üzerinde Beypazarı istikametinde ilerlenir ve kara yolunun yaklaşık 77. km sindeki Ayaş İçmeceleri yol ayrımından sola dönülür. Konu taşınmazın bulunduğu parsel, Ayaş İçmeceleri yolunun üzerinde yaklaşık 2 km ileride sağ kol üzerinde konumlanmaktadır.
Bölge, termal turizm amaçlı kullanımın yoğun olduğu bölgedir. Taşınmaz, termal tesislere yaklaşık 1,5­2 km mesafededir. Taşınmazın yakın çevreside benzer niteliklere haiz boş arsalar, inşa halinde ve halihazır kullanımda olan termal oteller ile site tarzında villa tipi konut projeleri bulunmaktadır. Bölge genelinde teknik altyapı hizmetleri tamamlanmamış olup kamu hizmetlerinden istifade kısıtlıdır. Bölgeye ulaşım yalnızca özel araçlar ile sağlanmaktadır.
Özellikler: Taşınmaz 741 ada 3 parselde konumlu arsa vasıflı taşınmaz olup 19.395 m2 alana sahiptir. Taşınmaz, geometrik olarak çokgen formda, yüksek eğimli topoğrafik yapıya sahiptir. Konu parsel güney cephesinden imar yoluna toplamda yaklaşık 175 m. cepheli olup parselin en derin mesafesi yaklaşık 170 m.dir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı veya ekili/dikili mahsül/ağaç bulunmamaktadır. Ancak önceden yapılıp yıkılmış olduğu görülen ve prefabrik tanıtım ofisleri ile bekçi kulübesi olduğu, yapıya ait su basmanları ile kaldırılmış olan yapılara ait kalıntılar bulunmaktadır. Kalıntıların sebebinin, termal tesis için planlanan termal su kaynağına ulaşılamaması olduğu ve çalışmaların sonlandırılarak parselin terk edildiği görülmüştür. Taşınmaz 3.derece deprem bölgesinde yer almaktadır.
Not: Taşınmaz ayrık nizam, Taks:0,40 Kaks:1,20 Ön ve Yan bahçe yaklaşma sınırı: 3 metre arka bahçe yaklaşma sınır: 4,75 metre Hmax:9,50 metre(3 kat) Kentsel ve Bölgeselİş Merkezi lejantlı yapılaşma şartlarına sahiptir.

*Plan notlarında yapılan incelemelerde, parselin belirli bir kısmının yeşil alana terk edilmesi koşulu ile E:2.00 şeklinde yapılaşmaya müsede edileceği bilgisi yer almaktadır. Belediye yetkilileri ile yapılan görüşmelerde yeşil alan için gerekli terklerin yapılmadığı ve söz konusu emsal arttırımının iptal olduğu, halihazırda yapılaşma koşullarının E:1,00, Hmax:serbest olduğu bilgisi edinilmiştir.